< sekcia Šport

F1: Vettelova budúcnosť vo Ferrari je otázna

Na snímke meno trojnásobného svetového šampióna F1 Niki Laudu na monoposte Sebastiana Vettela z Ferrari počas prvého voľného tréningu na VC Monaka 23. mája 2019 v Monaku. Foto: TASR/AP

Vettel je vo Ferrari od roku 2015, uplynulá sezóna bola pre neho najhoršia v Scuderii.

Rím 28. marca (TASR) - Vedenie tímu F1 Ferrari je pripravené ponúknuť svojmu jazdcovi Sebastianovi Vettelovi novú zmluvu. Zvažuje však možnosť dohody na jeden rok a zníženie platu nemeckého pilota. Informoval o tom portál sport.sky.it.

Súčasný plat Vettela je 33 miliónov eur ročne. "V roku 2017 bola Vettelova situácia lepšia. So šéfom tímu Sergiom Marchionnem podpísal zmluvu na tri roky v celkovej hodnote 100 miliónov eur, Sebastian bol nesporným vodcom tímu. Najbližšie mesiace budú pre neho rozhodujúce. Jeho budúcnosť je otázna a musí dokázať svoju hodnotu. Po prvý raz v kariére je v situácii, keď pred dokončením zmluvy nemá v rukách žiadne tromfy," uviedol taliansky zdroj.

Vettel je vo Ferrari od roku 2015, uplynulá sezóna bola pre neho najhoršia v "Scuderii". V celkovom hodnotení skončil piaty, pričom nazbieral menej bodov ako jeho tímový kolega Charles Leclerc.