Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Šport

Fanúšik zomrel po páde z tribúny, duel River Plate - Defensa nedohrali

Policajti a pracovníci bezpečnostnej služby zabezpečujú oblasť, kde došlo k úmrtiu diváka po páde z tribúny počas futbalového zápasu argentínskej futbalovej Primera Division medzi River Plate a Defensa y Justicia 3. júna 2023 v Buenos Aires. Foto: TASR/AP

River Plate dokončil v marci rekonštrukciu svojho štadióna, trvala dva roky. Jeho kapacita sa zvýšila zo 72.000 na 83.200 miest.

Buenos Aires 4. júna (TASR) - Počas sobotňajšieho zápasu argentínskej futbalovej Primera Division medzi River Plate a Defensa y Justicia zomrel divák. Duel predčasne ukončili v 27. minúte. Klub River Plate informoval, že jeho fanúšik spadol z vyššej časti tribúny a bol na mieste mŕtvy.

Miestne úrady začali incident vyšetrovať, domáci klub vydal vyhlásenie, že pri úmrtí nenastala žiadna násilná situácia a fanúšik zomrel po nešťastnom páde. Rozhodca Fernando Rapallini duel ukončil za stavu 0:0 po tom, ako ho informovali o incidente.

River Plate dokončil v marci rekonštrukciu svojho štadióna, trvala dva roky. Jeho kapacita sa zvýšila zo 72.000 na 83.200 miest.

V čase nešťastného incidentu bol štadión naplnený na 90 percent kapacity. Po smrti fanúšika všetkých divákov do 30 minút evakuovali. "Deň hlbokého smútku," napísalo vedenie River Plate na Twitteri.

Argentínsky futbal zasiahla v uplynulom období vlani násilných incidentov súvisiacich s preplnenými štadiónmi. Od roku 2013 platí v ligových zápasoch zákaz vstupu pre fanúšikov hostí, informovala agentúra DPA.