FC Bologna zdolala v 13. kole talianskej Serie A FC Turín 2:1

Futbalista FC Bologna Riccardo Orsolini (vľavo) a jeho spoluhráč Stefan Posch sa tešia po strelení gólu v zápase 13. kola talianskej Serie A FC Bologna - FC Turín v Bologni v nedeľu 6. novembra 2022. Foto: TASR/AP

Hostia prišli o víťaznú sériu, keď v predchádzajúcich dvoch stretnutiach nestratili ani bod.

Rím 6. novembra (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 13. kola Serie A doma nad Interom Miláno 2:0 a posunuli sa na 5. miesto tabuľky. Inter, v ktorého drese odohral 82. minút s kapitánskou páskou slovenský obranca Milan Škriniar, je siedmy. O góly domácich sa postarali Adrien Rabiot a Nicolo Fagioli.

Futbalisti Monzy zastavili v Serii A sériu troch prehier. V nedeľnom zápase 13. kola zdolali na domácej pôde Veronu 2:0. Hostia, ktorí sú v tabuľke na poslednom mieste, hrali od 27. minúty bez vylúčeného Giangiacoma Magnaniho.

V rímskom derby uspelo Lazio, jeho triumf nad AS Rím zariadil v 29. minúte Felipe Anderson. Lazio tak preskočilo v tabuľke svojho nedeľného súpera a poskočilo na tretie miesto. AS je piate.

Futbalisti FC Bologna zvíťazili nad FC Turín 2:1. Riccardo Orsolini a Stefan Posch rozhodli gólmi v druhom polčase o treťom triumfe domácich za sebou. Naopak hostia prišli o víťaznú sériu, keď v predchádzajúcich dvoch stretnutiach nestratili ani bod.