Ferrandová-Prevotová obhájila titul v cross country

Na archívnej snímke francúzska cyklistka Pauline Ferrandová-Prevotová. Foto: TASR / AP

Slovenka Janka Keseg Števková finišovala na 29. mieste.

Novi Sad 15. augusta (TASR) - Francúzska cyklistka Pauline Ferrandová-Prevotová obhájila titul na majstrovstvách Európy v srbskom Novom Sade v cross country.

Nedeľňajšie preteky vyhrala časom 1:26:36 h. Striebro získala so stratou 1:18 minúty Holanďanka Anne Terpstrová a bronz jej krajanka Anne Tauberová (+1:38 min). Slovenka Janka Keseg Števková finišovala na 29. mieste.

Medzi mužmi si vybojoval titul Švajčiar Lars Forster, ktorý preťal cieľ v čase 1:26:30 h. Striebro získal Dán Sebastian Fini Carstensen s tesnou stratou tri sekundy a bronz si vybojoval ďalší Švajčiar Filippo Colombo (+4 s). Slovák Matej Ulík obsadil 39. miesto, Martin Haring skončil na 52. priečke.