Quantcast
< sekcia Šport

Fiala podpísal s Los Angeles kontrakt na vyše 55 miliónov dolárov

Na archívnej snímke z 3. marca 2022 švajčiarsky hokejista a bývalý hráč Minnesoty Wild Kevin Fiala korčuľuje počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Philadelphia Flyers - Minnesota Wild vo Philadelphii. Foto: TASR/AP

Generálny manažér Minnesoty Bill Guerin povedal, že vie, že bude musieť vymeniť Fialu. Ten minulú sezónu podpísal ročný kontrakt na 5,1 milióna dolárov.

New York 1. júla (TASR) - Švajčiarsky hokejista Kevin Fiala podpísal sedemročný kontrakt na 55,125 milióna dolárov s Los Angeles Kings. Stalo sa tak len deň po tom, ako ho "králi" získali v rámci výmeny s Minnesotou Wild. Fialov plat má priemernú ročnú hodnotu 7,875 milióna dolárov.

Wild vymenili Fialu za nádejného obrancu Brocka Fabera a výber v prvom kole (19. miesto) tohtoročného draftu. Švajčiarsky útočník sa 13. júla mohol stať obmedzeným voľným hráčom, za sebou má svoju najlepšiu sezónu v profilige. V 82 zápasoch základnej časti strelil 33 gólov, pridal 52 asistencií a zaznamenal 85 bodov. V play off pridal 25-ročný útočník tri asistencie, ale Wild vypadli v prvom kole v šiestich zápasoch so St. Louis Blues.

Generálny manažér Minnesoty Bill Guerin povedal, že vie, že bude musieť vymeniť Fialu. Ten minulú sezónu podpísal ročný kontrakt na 5,1 milióna dolárov. "Áno. Mal 85 bodov. Chlapec mal skvelý rok, no nemáme platový priestor. Úprimne povedané, aby sme si ho udržali, museli by sme vymeniť troch chalanov, alebo dvoch chalanov a vyčerpať náš tím ešte viac," povedal Guerin.