Fillon Maillet ovládol stíhačku a má malý glóbus, Šima 48.

Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet. Foto: TASR/AP

Šima na strelnici minul štyrikrát a z 37. miesta po šprinte klesol o 11 priečok.

Kontiolahti 6. marca (TASR) - Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet triumfoval v nedeľných stíhacích pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. V cieli mal náskok 8,2 s pred Nemcom Erikom Lesserom, ktorý vo finiši predstihol o šesť desatín sekundy Taliana Lukasa Hofera. Francúz si po predposlednej stíhačke v sezóne zaistil malý krištáľový glóbus.

Jediný Slovák, ktorý si vybojoval účasť v pretekoch, Michal Šima obsadil 48. miesto. Na strelnici minul štyrikrát a z 37. miesta po šprinte klesol o 11 priečok.

Fillon Maillet si bez problémov udržal najvyššiu priečku, ktorú držal po šprinte. Na strelnici minul jediný raz a to až na záverečnej položke. Potvrdil, že stíhacie preteky mu v prebiehajúcom ročníku idú. Triumfoval v nich v piatich zo šiestich prípadov vo Svetovom pohári, navyše na ZOH 2022 v Pekingu získal v tejto disciplíne zlato. Zaslúžene tak získal už pred poslednou stíhačkou v Osle malý krištáľový glóbus. "Je to skvelé. Nemám takú dobrú kondíciu ako Emilien Jacquelin, vedel som, že musím predviesť dobrý výkon na strelnici. Na záver som sa sám dostal trochu do stresu, no dopadlo to dobre," tešil sa podľa biathlonworld.com Fillon Maillet, ktorý si upevnil aj pozíciu vedúceho muža celkového poradia.

Svetový pohár vo fínskom Kontiolahti - stíhacie preteky

Muži (12,5 km): 1. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 32:55,0 min (1 trestné kolo), 2. Erik Lesser (Nem.) +8,2 s (0), 3. Lukas Hofer (Tal.) +8,8 (1), 4. Emilien Jacquelin (Fr.) +22,6 (2), 5. Vetle Sjastad Christiansen (Nór.) +31,9 (0), 6. Sturla Holm Lägreid +51,1 (2), 7. Sivert Guttorm Bakken +1:02,9 min (3), 8. Filip Fjeld Andersen (všetci Nór.) +1:03,9 (3), 9. Roman Rees (Nem.) +1:11,1 (1), 10. Simon Desthieux (Fr.) +1:16,4 (2),... 48. Michal ŠIMA (SR) +4:22,8

Celkové poradie v SP (po 17 z 22 súťaží): 1. Fillon Maillet 756 bodov, 2. Jacquelin 582, 3. Sebastian Samuelsson (Švéd.) 541, 4. Christiansen 491, 5. Lägreid 489, 6. Tarjei Bö 486,... 92. ŠIMA 4

Poradie v stíhacích pretekoch (po 6 zo 7)