Mirgorodský obsadil 4. miesto vo finále C1, Beňuš bol piaty

Na arcívnej snímke slovenská kanoistka a reprezentantka vo vodnom slalome Simona Glejteková. Foto: TASR - Ján Krošlák

V C1 žien sa medzi elitnú desiatku nedostala ani jedna slovenská loď.

Praha 13. júna (TASR) - Slovenský singlista Marko Mirgorodský obsadil štvrté miesto na úvodnom podujatí Svetového pohár vo vodnom slalome. V pražskej Troji zaostal v nedeľnom finále za domácim víťazom Lukášom Rohanom o 2,76 sekundy. O pódium ho pripravili dve trestné sekundy. Matej Beňuš skončil piaty s mankom 4,83 s na Rohana. Druhý bol Brit David Florence (+0,24), tretie miesto obsadil Slovinec Benjamin Savšek (2,60).

"Prvá polovica trate mi vyšla super. Žiaľ, v sedemnástej bránke som spravil veľkú chybu, ťukol som ju pádlom, ktoré mi na chvíľu takmer vypadlo z ruky. Mal som čo robiť, aby som sa neprevrátil a vôbec sa dostal do bránky, z čoho pramenili ďalšie chyby. So štvrtou priečkou by som bol po dobrej jazde spokojný, ale vzhľadom na okolnosti ma to veľmi mrzí. Viem, že som mal na lepší výsledok. V každom prípade, výborný štart do sezóny," povedal pre stránku canoe.sk Mirgorodský.

Slovensko malo vo finále iba dvojnásobné zastúpenie, Alexander Slafkovský nepostúpil zo semifinále, keď obsadil 16. pozíciu so stratou viac ako dvoch sekúnd na postup. V semifinále najlepšie obstál Mirgorodský, ktorý mal síce dve trestné sekudny, ale vďaka rýchlej jazde skončil na 5. mieste s mankom 2,22 s na víťaza Kacpera Sztubu z Poľska. Beňuš predviedol čistú jazdu, ktorá stačila na 7. priečku.

V C1 žien sa medzi elitnú desiatku nedostala ani jedna slovenská loď. Zo semifinále sa neprebojovali Soňa Stanovská, Monika Škáchová ani Simona Glejteková. Stanovská, ktorá sa v českej metropole predstavila aj v K1, obsadila 17. miesto a na postup stratila napriek čistej jazde viac ako štyri sekundy. Škáchovú klasifikovali na 19. priečke, keď ju finále obralo šesť trestných sekúnd. Glejteková "ťukla" iba raz, ale nevyšla jej stredná časť kanála a s výraznou stratou skončila na 27. pozícii.