Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. december 2025Meniny má Adela
< sekcia Šport

Finále Copa America 2020 bude v Kolumbii

Ilustračná snímka. Foto: TASR AP

Kontinentálny šampionát prvýkrát usporiadajú dve krajiny, spoločne s Kolumbiou bude hostiteľom Argentína.

Bogota 28. júna (TASR) - Finále budúcoročného futbalového turnaja Copa America sa odohrá v kolumbijskom meste Barranquilla. Kontinentálny šampionát prvýkrát usporiadajú dve krajiny, spoločne s Kolumbiou bude hostiteľom Argentína.

"Finále sa odohrá v Kolumbii. Ide o splnený sen nás všetkých," vyhlásil kolumbijský prezident Ivan Duque podľa agentúry AFP. Základné skupiny budú rozdelené do dvoch oblastí. Brazília, Venezuela, Kolumbia, Ekvádor a Peru nastúpia v severnej zóne, zatiaľ čo Argentína, Uruguaj, Čile, Bolívia a Paraguaj v južnej. Debutovať bude Austrália a predstaví sa tiež Katar, ktorý hral aj na tohtoročnej Cope. Štyri najlepšie tímy v oboch zónach postúpia do štvrťfinále.

Šampionát sa uskutoční druhý rok za sebou, pretože Futbalová konfederácia Južnej Ameriky (CONMEBOL) sa rozhodla napodobniť majstrovstvá Európy - Copa America sa bude konať každé štyri roky a dva roky od majstrovstiev sveta. Historicky sa turnaj väčšinou hral v nepárnych rokoch.