Quantcast
< sekcia Šport

Finalistami Jack Adams Trophy sú tréneri Brunette, Gallant a Sutter

New York Rangers oslavuje víťazstvo nad Tampou Bay Lightning počas hokejového zápasu NHL v sobotu 19. marca 2022 v Tampe na Floride. Foto: TASR/AP

Víťaz Jack Adams Trophy zo sezóny 2017/18 Gerard Gallant s Rangers triumfoval 52-krát, čo je pre klub druhý najvyšší počet v základnej časti.

New York 19. mája (TASR) - Cena Jacka Adamsa pre najlepšieho trénera v zámorskej NHL pozná svojich tohtoročných finalistov. Uchádzať sa o ňu budú kormidelníci Andrew Brunette (Florida), Gerard Gallant (NY Rangers) a Darryl Sutter (Calgary). Jej zisk tak určite neobháji Rod Brind'Amour z Caroliny Hurricanes.

"Myslím si, že nominácia je zásluha celého personálu a našich hráčov, ktorí mi veľmi pomohli s prestupom do tímu," uviedol pre oficiálnu webstránku profiligy Brunette, ktorý sa pripojil k Floride v októbri. Na lavičke nahradil Joela Quennevilla, ten odišiel v reakcii na prevalenie kauzy sexuálneho obťažovania v jeho bývalom klube Chicago Blackhawks. Štyridsaťosemročný Brunette priviedol "Panthers" k zisku prezidentskej trofeje a najvyššiemu priemeru strelených gólov v lige na zápas (4,11) od roku 1996.

Víťaz Jack Adams Trophy zo sezóny 2017/18 Gerard Gallant s Rangers triumfoval 52-krát, čo je pre klub druhý najvyšší počet v základnej časti. Gallant získal ocenenie ako kormidelník Vegas Golden Knights a vo finále bol taktiež ako kouč Floridy (2015/16).

Sutter je v užšej nominácii po 18 rokoch. Aj vtedy pôsobil v Calgary, s ktorým sa prebojoval do finále play off proti Tampe Bay (3:4 na zápasy). V úvodnej plnohodnotnej sezóne svojho druhého pôsobenia v kanadskom klube s ním vyhral Pacifickú divíziu a dosiahol 111 bodov, čo je najviac od roku 1989 (117) keď získalo Calgary svoj jediný Stanleyho pohár. Meno víťaza bude známe 2. júna počas finálových sérii jednotlivých konferencií.