Quantcast
< sekcia Šport

FK Senica odštartuje zimnú prípravu po novom roku

Na snímke tréner FK Senica Pavel Hapal Foto: FOTO TASR/Lukáš Grinaj

Seničania definitívne prezimujú na 3. priečke v tabuľke.

Senica 8. decembra (TASR) - Futbalisti FK Senica odštartujú zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy 2014/2015 5. januára. V pondelok o tom informoval oficiálny web klubu.

Seničania definitívne prezimujú na 3. priečke v tabuľke. Z tohto miesta mal šancu ich zosadiť ešte ŠK Slovan Bratislava, ak by v nedeľňajšom zápase zdolal Spartak Trnava. Duel sa však napokon neuskutočnil pre nespôsobilý terén a dohrávať ho budú až na jar.

Poslednýkrát hráči Senice trénovali 3. decembra. Od tohto dátumu čerpajú mesačné dovolenky, avšak s určitými pravidlami. "Hráči dostali individuálne tréningové plány, ktoré musia dodržiavať," uviedol pre fksenica.eu hlavný kormidelník Pavel Hapal.

Kabína sa tak zaplní opäť v piaty januárový deň. Naplánovaných majú Seničania už sedem prípravných duelov. Generálku na Fortuna ligu odohrajú zverenci Hapala týždeň pred štartom súťaže 21. februára proti FK Šamorín. "Mali sme hrať proti Sigme Olomouc. Na poslednú chvíľu nám však Sigma odriekla, preto sme museli narýchlo zháňať súpera a dohodli sme sa so Šamorínom," informoval športový riaditeľ FK Dušan Vrťo. Vo februári absolvujú hráči tiež tradičné sústredenie v Turecku.

Plán zimnej prípravy 2015:

5. januára - začiatok zimnej prípravy

17. januára - FK Senica – OFC Russel Gabčíkovo

17. januára - FK Senica – FC Hlučín

21. januára - FK Senica – Fotbal Třinec

24. januára - Ferencvaros Budapešť – FK Senica

28. januára - 1. FC Slovácko – FK Senica

31. januára - FK Senica – Slezský FC Opava

4. februára – 12. februára – sústredenie v Turecku

21. februára - FK Senica – FK Šamorín (generálka na Fortuna ligu)

28. februára - Ružomberok – FK Senica (20. kolo Fortuna liga)