< sekcia Šport

DAC Dunajská Streda podpísala zmluvu s nemeckým obrancom Sommerom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Trénerovi Berndovi Storckovi už bude k dispozícii aj na štvrtkový duel 3. predkola Európskej ligy UEFA 2020/2021 na pôde LASK Linz.

Dunajská Streda 23. septembra (TASR) - Slovenský futbalový klub DAC Dunajská Streda podpísal ročnú zmluvu s rovnako dlhou opciou s 22-ročným nemeckým obrancom Niklasom-Wilsonom Sommerom. Trénerovi Berndovi Storckovi už bude k dispozícii aj na štvrtkový duel 3. predkola Európskej ligy UEFA 2020/2021 na pôde LASK Linz.

"V prvom rade som veľmi rád za túto novú skúsenosť a krok vpred v mojej kariére. Bude to moje prvé pôsobenie mimo rodného Nemecka. Verím, že dokážem pomôcť mužstvu, aby sa mu naďalej darilo a mali sme úspešnú sezónu. Strávil som desať rokov v mládežníckych tímoch 1. FC Norimberg, odkiaľ sa mi podarilo prepracovať aj do reprezentačných výberov. Nasledoval prechod do VfB Stuttgart, kde som dostal prvý profesionálny kontrakt. Po roku som prešiel do SG Sonnenhof Grossaspach, ktorý pôsobí v tretej Bundeslige. A teraz som tu. DAC je veľký klub, páči sa mi jeho nastavenie a túžba vyhrávať. Počul som aj o fantastických fanúšikoch a teším sa na nich," povedal Sommer pre web DAC.

"Niklas je pre nás veľmi zaujímavý hráč. V minulej sezóne hral tretiu nemeckú ligu, predtým vyrastal v akadémii Norimbergu. Tam získal výborné základy pre hru na poste pravého obrancu. Je to veľmi mladý hráč a myslím si, že má pred sebou peknú budúcnosť," povedal nemecký kouč Storck.