< sekcia Šport

FL: Slovan chce obhájiť titul a uspieť v Európe,Kozák: Nič nepodceníme

Na snímke nové dresy ŠK Slovan Bratislava počas tlačovej konferencie ŠK Slovan Bratislava pred začiatkom sezóny 2020/2021, 7. augusta 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. na piatkovej tlačovej konferencii uviedol, že ho teší najmä spôsob, akým klub zvládol ťažké obdobie spôsobené pandémiou koronavírusu.

Bratislava 7. augusta (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava odštartujú novú sezónu Fortuna ligy s takmer rovnakým kádrom, s ktorým vybojovali v uplynulej sezóne majstrovský titul, resp. prestížne double. Z mužstva odišiel len Marin Ljubičič, na jeho miesto prišiel Ondřej Petrák. V nových belasých dresoch chce vedenie Slovana obhájiť pozície v domácich súťažiach a preraziť v Európe.

Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. na piatkovej tlačovej konferencii uviedol, že ho teší najmä spôsob, akým klub zvládol ťažké obdobie spôsobené pandémiou koronavírusu: "Som rád, že po takom ťažkom období odštartujeme sezónu. Ekonomické dopady spôsobené koronakrízou boli veľmi veľké. Je to teda špecifická situácia, keďže prestávka bola veľmi krátka. My sme ju prečkali bez veľkých strát a teší ma, že sme nemuseli predávať hráčov pod cenu. Aj preto by som chcel poďakovať našim sponzorom, ktorí budú s nami pokračovať aj v novej sezóne. V nej chceme obhájiť pozície z uplynulej sezóny a presadiť sa v Európe."Tréner Ján Kozák zhodnotil prípravu, pričom verí, že jeho zverenci sa odrazia do sezóny triumfom: "Máme za sebou krásny rok, jeseň bola rozprávková, jar bola poznačená pandémiou. Príprava bola krátka a zvláštna, ale za všetkých môžeme povedať, že sme robili, čo sa dalo. Ciele máme stanovené a tešíme sa. Verím, sezónu úspešne odštartujeme už zajtra v Nitre."

Okrem Slovana túžia získať titul aj ďalšie tímy, Kozák víta, že sa každý z nich posilnil: "Liga sa skvalitnila, vrátili sa do nej známe mená. Ja to vítam. Nebudeme to mať jednoduché. Ale aj to nás núti v klube k zlepšovaniu."

Hneď po sobotňajšom prvom kole Fortuna ligy v Nitre bude vedenie "belasých" netrpezlivo čakať na žreb 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021. Nový ročník európskych pohárov bude špecifický. Všetky kvalifikačné kolá s výnimkou play off LM sa odohrajú len na jeden zápas, pričom výhodu domáceho prostredia určí žreb. Slovan bude v prvom kole pri žrebe medzi nasadenými klubmi. "Všetko to budú súperi, ktorí sú majstri svojich krajín. Bude to zvláštne hrať na jeden zápas. Až výsledok ukáže, či je to výhoda. My nič nepodceníme a zodpovedne sa pripravíme," uviedol Kozák.

V novej sezóne vybehnú hráči Slovana na súperov v nových dresoch. Domáce budú v belasej farbe, na ihriskách súperov sa Slovan predstaví v tmavomodrej kombinácii s belasou. "Som rád, že v nich budeme hrať, sú naozaj veľmi pekné," zhodnotil kapitán mužstva Vasil Božikov.

Zoznam hráčov:


brankári: Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský

obrancovia: Mitch Apau, Myenty Abena, Jurij Medveděv, Lukáš Pauschek, Vasil Božikov, Lucas Lovat, Kenan Bajrič, Veron De Marco

stredopoliari: Joeri de Kamps, Moha, Ibrahim Rabiu, Ondřej Petrák, Erik Daniel, Nono Villar, Filip Lichý, Dávid Holman, Aleksandar Čavrič, Vladimír Weiss

útočníci:
Ezekiel Henty, Alen Ožbolt, David Strelec, Rafael Ratao, Žan Medved


príchod: Ondřej Petrák (Drážďany)

odchody: Marin Jubičič (vypršanie zmluvy), Alen Mustafič (hosťovanie v FC Nitra), Arom Suchockij (predĺženie hosťovania v Diname Minsk)


Realizačný tím:


Hlavný tréner A-tímu: Ján Kozák

Asistent trénera: Xavier Simoes, Martin Rusňák, Timotej Vadík

Tréner brankárov: Miroslav Hrdina

Tímový manažér: Peter Mriglot

Vedúci tímu: Ján Švehlík

Lekári: Roman Križan, Richard Reis

Fyzioterapeuti: Jiří Jurza, Radomir Mijatovič, Jaroslav Holub

Maséri: Róbert Dioši, Samuel Brunovský

Kustódi: Ján Beniak, Pater Paulický


Slovan v príprave:


MFK Skalica – ŠK Slovan 0:1
Gól: Lovat


ŠK SlovanMOL Fehérvár 2:2
Góly Slovana: Medved, vlastný


1. FC Slovácko – ŠK Slovan 3:4
Góly Slovana: Ožbolt, Daniel, Holman


Puskás Akadémia – ŠK Slovan 1:2
Góly Slovana: Medved, Ratao


ŠK Slovan - Fastav Zlín 1:1
Gól Slovana: Henty