Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. marec 2023Meniny má Alena
< sekcia Šport

Flick zostáva na lavičke Nemecka, tím povedie aj na domácich ME

Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Hansi Flick gestikuluje v zápase základnej E-skupiny Španielsko - Nemecko na MS v katarskom meste Chaur v nedeľu 27. novembra 2022. Foto: TASR - AP

Oznámenie prišlo po tom, ako sa Flick stretol s prezidentom DFB Berndom Neuendorfom a šéfom dozornej rady nemeckej futbalovej ligy (DFL) Hansom-Joachimom Watzkem.

Frankfurt 7. decembra (TASR) - Hansi Flick zostáva hlavný tréner nemeckej futbalovej reprezentácie. Napriek vypadnutiu v skupinovej fáze na MS v Katare povedie Nemecko aj na domácich ME v roku 2024. V stredu to uviedol Nemecký futbalový zväz (DFB).

Oznámenie prišlo po tom, ako sa Flick stretol s prezidentom DFB Berndom Neuendorfom a šéfom dozornej rady nemeckej futbalovej ligy (DFL) Hansom-Joachimom Watzkem v hoteli na predmestí Frankfurtu nad Mohanom. "Sme spoločne presvedčení, že majstrovstvá Európy 2024 v našej krajine predstavujú veľkú príležitosť pre futbal v Nemecku. Naším cieľom je, aby sa tento turnaj stal športovým úspechom. Máme plnú dôveru v Hansiho Flicka, že túto výzvu spoločne s tímom zvládne," uviedol Neuendorf vo vyhlásení DFB.

Flick, ktorý nepochyboval o tom, že na lavičke Nationalelf zotrvá aj po neúspešnom šampionáte, uviedol: "Môj trénerský tím a ja sme optimistickí, pokiaľ ide o európsky turnaj v našej krajine. Ako tím môžeme dosiahnuť oveľa viac, ako sme ukázali v Katare. Premeškali sme tam veľkú príležitosť. Musíme sa z toho poučiť."