Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Flora Tallinn, Lincoln Red Imps a Malmö postúpili do 2. predkola

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V 2. predkole čaká Floru lepší z dvojice Bodo Glimt - Legia Varšava.

Bratislava 13. júla (TASR) - Futbalisti Flory Tallinn bez väčších problémov postúpili do 2. predkola Ligy majstrov. Hráči estónskeho šampióna triumfovali v utorkovej odvete 1. predkola na ihrisku Hibernians FC 3:0, predtým doma zdolali maltského súpera 2:0.

V 2. predkole čaká Floru lepší z dvojice Bodo Glimt - Legia Varšava. Prvé zápasy tejto fázy sú na programe 20./21. júla, odvety o týždeň neskôr.

Do 2. predkola sa kvalifikoval aj Ferencváros Budapešť v zostave so slovenským reprezentantom Róbertom Makom, ktorý hral v odvete na pôde FK Priština (3:1) do 61. minúty. Maďarský šampión si cestu za postupom vydláždil už minulotýždňovým domácim triumfom 3:0, hetrikom Myrta Uzuniho v kosovskej metropole ho potvrdil.

Už v 1. predkole LM sa skončilo účinkovanie macedónskej Škendije, ktorá po domácej remíze 1:1 s NŠ Mura prehrala na pôde slovinského súpera vysoko 0:5. Od 42. minúty hrali hostia bez vylúčeného slovenského stopéra Jána Kriváka, ktorý v krátkom slede inkasoval dve žlté a následne červenú kartu.

sumáre - 2. zápasy 1. predkola LM:
Borac Banja Luka - CFR Kluž 2:1 pp (2:0, 0:0)

Góly: 60. Vranješ, 64. Moraitis - 118. Chipciu

/prvý zápas 1:3, do 2. predkola postúpil CFR Kluž/

Budučnost Podgorica - HJK Helsinki 0:4 (0:3)

Góly: 6. a 49. Ro. Riski, 35. Valenčič, 40. Jair

/prvý zápas 1:3, do 2. predkola postúpil HJK Helsinki/

Linfield FC - Žalgiris Vilnius 1:2 (0:2)

Góly: 65. Shields (z 11 m) - 17. Mikoliunas, 44. Onazi, ČK: 64. Diaw, 89. Uzela (obaja Žalgiris) /J. Sylvestr (Žalgiris) hral do 70. minúty/

/prvý zápas 1:2, do 2. predkola postúpil Žalgiris Vilnius/

NŠ Mura - FK Škendija 79 5:0 (2:0)

Góly: 25. a 45.+1 Bobičanec, 55. a 87. Klepač, 64. Kous, ČK: 42. KRIVÁK (Škendija) po druhej ŽK

/prvý zápas 1:0, do 2. predkola postúpil NK Mura/

FK Priština - Ferencváros Budapešť 1:3 (0:0)

Góly: 67. Hoti - 49., 80. a 86. Uzuni /R. Mak (Ferencváros) hral do 61. minúty/

/prvý zápas 0:3, do 2. predkola postúpil Ferencváros Budapešť/

Šeriff Tiraspoľ - Teuta Durres 1:0 (1:0)

Gól: 6. Traore

/prvý zápas 4:0, do 2. predkola postúpil Šeriff Tiraspoľ/

Hibernians FC - Flora Tallinn 0:3 (0:2)

Góly: 25. Zenjov, 33. Sappinen, 87. Reinkort

/prvý zápas 0:2, do 2. predkola postúpila Flora Tallinn/

Lincoln Red Imps - Fola Esch 5:0 (2:0)

Góly: 19. a 73. De Barr, 39. a 68. Walker (druhý z 11 m), 58. Ronan, ČK: 65. Hym (Fola Esch)

/prvý zápas 2:2, do 2. predkola postúpil Lincoln Red Imps/

Riga FC - Malmö FF 1:1 (0:1)

Góly: 57. Paurevič - 33. Colak

/prvý zápas 0:1, do 2. predkola postúpil Malmö FF/