Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

FaBK ATU Košice deklasoval v 18. kole ŠK Lido Prírodovedec

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Z boja o play-off zrejme definitívne vypadli hráči Snipers Bratislava. Tí prehrali v Záhorskej Bystrici s Grasshoppers Žilina tesne 5:6.

Bratislava 10. februára (TASR) - Florbalisti ATU Košice v 18. kole extraligy mužov zdolali na domácej palubovke ŠK Lido Prírodovedec 11:0. Menej sa darilo druhému košickému tímu, Florko neuspelo v Prešove 4:8. O možnosť postúpiť do play-off zrejme definitívne prišli Snipers Bratislava, ktorí doma prehrali s Grasshoppers Žilina 5:6.

Hráči ATU Košice mali duel s Lidom od začiatku pod kontrolou. Skóre otvoril po 95 sekundách Peter Tokarský a po prvej tretine svietilo na výsledkovej tabuli skóre 4:0. Košičania ani po prestávke neprestali so strieľaním gólov a rovnakým výsledkom sa skončilo aj druhé dejstvo. "V prvom rade chcem zablahoželať Petrovi Tokarskému k hetriku a takisto brankárovi Dominikovi Turekovi, ktorý dosiahol čisté konto. Obaja prispejú do tímovej kasičky. Od začiatku zápasu sme súpera zaskočili vysokým nasadením a už v úvodnej desaťminútovke sme preto viedli 3:0. Chceli sme ísť dravo za víťazstvom, čo sme potvrdili aj v druhej tretine, po ktorej sme viedli už 8:0, pred treťou tretinou sme si zadali, že spravíme všetko preto, aby sme nedostali žiadny gól. Všetko, čo sme dnes chceli, nám vyšlo. Sme radi, že po reprezentačnej prestávke sme dokázali priam ukážkovo zvládnuť zápas o priebežné 3. miesto v tabuľke. Fanúšikom ďakujeme za podporu a tešíme sa na ďalšie zápasy v domácej hale," citoval oficiálny web Slovenského florbalového zväzu útočníka ATU Samuela Kerekeša, autora gólu a asistencie.

Menej sa darilo druhému košickému družstvu. Florko prehralo s domácim Mikulášom Prešov 4:8. Triumf Prešovčanov režírovali najmä dvaja strelci – Šimon Leško a Jan Komínek. Obaja strelili po tri góly. "Pred zápasom sme si povedali, že budeme hrať zodpovedne v obrane a obsadzovať predbránkový priestor. V prvej tretine sme súperovi nedovolili streliť gól a utvorili sme si náskok, ktorý sme si chceli udržať. V ďalšej časti hry sa nás Florko snažilo zatlačiť, ale nepoľavili sme vo svojej hre. V poslednej tretine sme si náskok ustrážili a v derby sa nám podarili zvíťaziť," vyhlásil tréner víťazného tímu Peter Čaja. Príčinu nezdaru hľadal hráč Florka Jakub Blaško. "Zápas sme jednoducho nezvládli. Za dve tretiny sme dokázali streliť len jeden gól a to je málo. Strelecky sa nepochopiteľne trápime. Dnes vyhral efektívnejší tím. Prešovčania hrali presne to, na čo majú a v čom sú silní."

Z boja o play-off zrejme definitívne vypadli hráči Snipers Bratislava. Tí prehrali v Záhorskej Bystrici s Grasshoppers Žilina tesne 5:6. Žilinčania o osude duelu rozhodli v druhej tretine, keď strelili štyri góly a inkasovali iba raz. Snipers sú štyri kolá pred koncom základnej časti na nepostupovej desiatej pozícii a na ôsme miesto majú manko sedem bodov. "Zápas so Žilinou sa hodnotí ťažko, obidve družstvá mali viacero šancí, ktoré nepremenili. V podstate sa nám darilo takmer celý zápas hrať svoju hru, no často sme zlyhávali v koncovke. Myslím si, že na konci tretej tretiny nám chýbalo aj trošku šťastia. Gratulujem súperovi k výhre a verím, že sa cez týždeň zodpovedne pripravíme na ďalší duel," povedal Ladislav Hubáček zo Snipers.

Výsledky zápasov 18. kola extraligy mužov:

Sobota 8. februára 2020:

Tsunami Záhorská Bystrica - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 10:4 (2:1, 2:1, 6:2)
Fat Pipe Snipers Bratislava - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 5:6 (2:1, 1:4, 2:1)
FaBK ATU Košice - ŠK Lido Prírodovedec 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)