< sekcia Šport

Slovenky zvíťazili nad Nórskom, v nedeľu zabojujú o piate miesto

Ilustračné foto. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Zverenky trénera Michala Jedličku si víťazstvom napravili chuť po vysokej štvrťfinálovej prehre 1:12 s úradujúcimi vicemajsterkami sveta zo Švajčiarska.

Uppsala 4. decembra (TASR) - Slovenské florbalistky zvíťazili v sobotnom dueli o 5.-8. miesto na MS vo švédskej Uppsale nad Nórkami 5:4. V nedeľu budú mať možnosť vylepšiť umiestnenie z predošlých majstrovstiev sveta, keď skončili šieste. V súboji o piatu priečku nastúpia proti Poľsku, ktorého hráčky zdolali Dánsko 7:4.

Zverenky trénera Michala Jedličku si víťazstvom napravili chuť po vysokej štvrťfinálovej prehre 1:12 s úradujúcimi vicemajsterkami sveta zo Švajčiarska.

Slovenky mali pred zápasom na konte dve turnajové víťazstvá, ich súperky štyri, súboj bol však vyrovnaný. Celkovému priebehu nezodpovedá začiatok, keď už v prvej minúte prekonala Mládenkovú Hansenová po Pudišovej hrubej chybe pri rozohrávke. Slovenky sa spamätali a do konca tretiny otočili na 2:1 práve zásluhou Pudišovej a Paulíny Hudákovej. Na začiatku druhej tretiny sa zápas začal tretíkrát odznova, na 3:2 potom zvýšila strelou z takmer polovice ihriska Klapitová. Po góle Ferenčíkovej z brejku sa zdalo, že si Slovenky už Nórky nepustia k telu, o dve minúty však so šťastím strelila kontaktný gól Farnesová. V tretej tretine Šponiarová pridala svoj druhý gól z otočky a upravila na 5:3. Severankám sa ešte zápas podarilo zdramatizovať, keď dve minúty pred koncom prekonala slovenskú brankárku druhýkrát Hansenová.

hlasy po zápase (zdroj: Slovenský zväz florbalu):

Michal Jedlička, tréner SR: "Dnešný náročný zápas hodnotím pozitívne. Včera sa nám rozplynul sen o postupe do semifinále a hrať ďalší zápas hneď na druhý deň ráno bolo náročné. Začiatok teda nebol ideálny a Nórky perfektne bránili a prechádzali do brejkov. Neskôr sme si vybojovali náskok, ktorý sme zubami-nechtami udržali a spravili sme prvý krok k piatemu miestu."

Denisa Ferenčíková, strelkyňa 4. gólu SR, po jubilejnom 100. štarte za SR: "Som šťastná, že som mohla odohrať stý zápas v ženskej reprezentácii. Uhrali sme ho silou vôle, väčšinu sme síce hrali lepšie, no záver sme nezvládli."

MS žieno 5.-8. miesto:

Nórsko - SLOVENSKO 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Góly: 1. Hansenová, 22. Blekkanová (Gidskeová), 40. Farnesová (Hansenová), 58. Hansenová – 4. Šponiarová (P. Hudáková), 19. K. Hudáková (Dobošová), 27. Klapitová (Červená), 38. Ferenčíková (Šponiarová), 45. Šponiarová (Pudišová).
Rozhodovali: Lin, Teo (obe Sing.),
vylúčené: 1:0, 115 divákov.

Zostava SR: Mládenková (Dupčáková) – Pudišová, Ďuríková, Klapitová, Robová, Buková, Kocúrová – P. Hudáková, Šponiarová, Ferenčíková – Červená, Faktorová, Chúpeková – K. Hudáková, Grossová, Dobošová – Krajčová, Kvasková, Drábeková

ďalší výsledok fázy o 5.-8. miesto:

Dánsko - Poľsko 4:7