Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

Florida využila 4 presilovky a zdolala Boston 6:2, v sérii vedie 2:1

Charlie McAvoy (73) z Bostonu Bruins bráni proti Eetovi Luostarinenovi (27) z Floridy Panthers, v bráne Jeremy Swayman (1) počas druhej tretiny tretieho zápasu druhého kola play-off hokejového Stanleyho pohára NHL v piatok 10. mája 2024 v Bostone. Foto: TASR/AP

Hráči Floridy prestrieľali súpera 33:17 a až štyri presné zásahy zaznamenali v početnej výhode. Dva góly v stretnutí zaznamenal Evan Rodrigues, tri asistencie si pripísal Matthew Tkachuk.

New York 11. mája (TASR) - Hokejisti Floridy zvíťazili v treťom stretnutí 2. kola play off NHL na ľade Bostonu 6:2. V semifinálovej sérii Východnej konferencie sa Panthers ujali vedenia 2:1 na zápasy. Na západe Edmonton zdolal Vancouver 4:3 po predĺžení a vyrovnal stav série na 1:1. Víťazný gól Oilers strelil v šiestej minúte extračasu Evan Bouchard. Jeho spoluhráči Connor McDavid a Leon Draisaitl mali prsty vo všetkých presných zásahoch svojho tímu a dosiahli zhodnú bilanciu gól a tri asistencie.

Draisaitl a McDavid zaznamenali už 90. bod v play off, obaja v 56. zápase vyraďovačky. Rýchlejšie sa v celej histórii NHL dostali na túto métu len Wayne Gretzky (43 zápasov) a Mario Lemieux (45 zápasov). McDavid mal asistenciu v siedmich zápasoch od začiatku play off po sebe, čím vyrovnal klubový rekord Marka Messiera. Oilers trikrát v zápase prehrávali, no zakaždým našli odpoveď. "Každý bojoval a vydal zo seba maximum. Sme unavení, ale spokojní so stavom série pred domácimi zápasmi," povedal McDavid. Tretí duel v Edmontone je na programe v noci na pondelok o 3.30 SELČ.

Hráči Floridy prestrieľali súpera 33:17 a až štyri presné zásahy zaznamenali v početnej výhode, z toho dva vyťažili počas vylúčenia Masona Lohreia na 2+2 minúty. Dva góly v stretnutí strelil Evan Rodrigues, tri asistencie si pripísal Matthew Tkachuk. "Chopili sme sa našej šance. Naša presilovková formácia odviedla skvelú prácu, strelili sme dva veľmi dôležité góly v kľúčovej časti zápasu," povedal Sam Bennett. Útočník Panthers sa vrátil do zostavy po zranení a v prvej tretine bodyčekoval domáceho kapitána Brada Marchanda, ktorý sa v tretej tretine pre zranenie hornej časti tela neobjavil na ľade. Štvrtý duel je na programe v pondelok o 0.30 SELČ opäť v Bostone.

2. kolo play off NHL

semifinále Východnej konferencie - 3. zápas:

Boston Bruins - Florida Panthers 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)

Góly: 46. Lauko (DeBrusk, Beecher), 49. DeBrusk (Lohrei, Pastrňák) – 9. Rodrigues (Forsling), 37. Tarasenko (Bennett, Ekman-Larsson), 38. Verhaeghe (M. Tkachuk, Barkov), 44. Montour (M. Tkachuk, Barkov), 59. Reinhart (M. Tkachuk, Montour), 60. Rodrigues (Ekman-Larsson, Luostarinen). Brankári: Swayman - Bobrovskij, strely na bránku: 17:33

/stav série: 1:2/

semifinále Západnej konferencie - 2. zápas:

Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 5. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes), 21. Boeser (Soucy, Zadorov), 39. Zadorov (J. Miller) – 11. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 22. Ekholm (McDavid, Draisaitl), 46. McDavid (Hyman, Draisaitl), 66. Bouchard (Draisaitl, McDavid). Brankári: Silovs - Skinner, strely na bránku: 19:31