< sekcia Šport

FORTUNA LIGA: Jendrišek sa po odchode z Grécka dohodol s Nitrou

Erik Jendrišek je novou posilou futbalistov Spartaka Trnava. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie podpísal 19. augusta 2014 s fortunaligistom polročný kontrakt a klubu bude k dispozícii už vo štvrtkovom prvom zápase play off o skupinovú fázu Európskej ligy v Zlatých Moravciach proti FC Zürich. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Jendrišek nastúpil za slovenskú reprezentáciu na 37 duelov a strelil štyri góly.

Nitra 8. januára (TASR) - Účastníka futbalovej Fortuna ligy FC Nitra posilnil Erik Jendrišek. Tridsaťštyriročný bývalý slovenský reprezentant sa dohodol s klubom na jeden a pol roka trvajúcom kontrakte.

Odchovanec ružomberského futbalu ukončil v decembri pôsobenie v gréckom mužstve Olympiakos Volos. "Erik je vynikajúci futbalista a fantastický človek. Svojimi kvalitami pomôže nášmu mladému tímu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Do dvoch dní sme sa dokázali dohodnúť. Rokovania sa väčšinou týkali nášho nového konceptu v klube a možnosti zotrvať v štruktúrach aj po skončení aktívnej kariéry," povedal pre stránku FC Nitra zástupca klubu Peter Hammer.

Jendrišek nastúpil za slovenskú reprezentáciu na 37 duelov a strelil štyri góly. Počas svojej kariéry si obliekal dresy Hannoveru, Kaiserslauternu, Schalke, Freiburgu, Cracovie Krakov či Xanthi.