Quantcast
< sekcia Šport

FORTUNA LIGA: Kocian ukončil spoluprácu s ViON Zlaté Moravce

Na archívnej snímke tréner ViOn Zlaté Moravce Ján Kocian. Foto: TASR - Henrich Mišovič

O uvoľnenie z funkcie požiadal sám pre zdravotné problémy.

Zlaté Moravce 4. októbra (TASR) - Futbalový tréner Ján Kocian ukončil v utorok spoluprácu s fortunaligovým klubom ViOn Zlaté Moravce. O uvoľnenie z funkcie požiadal sám pre zdravotné problémy. TASR o tom informovalo vedenie klubu.

"Včera som požiadal majiteľa klubu ViOn Zlaté Moravce, pána Viliama Ondrejku, o moje uvoľnenie z funkcie hlavného trénera. Urobil som tak zo zdravotných dôvodov. Už po zápase tretieho kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede sme na túto tému spolu prvýkrát hovorili a moje kardio problémy riešili s klubovými lekármi. Aj keď v priebehu nasledujúceho obdobia nastali určité zlepšenia, momentálne mi môj zdravotný stav nedovoľuje venovať sa trénerskej práci podľa mojich predstáv. Vážim si ponuku majiteľa zotrvať v štruktúrach klubu,” uviedol Kocian v oficiálnom vyhlásení.

ViOn figuruje v prebehujúcom ročníku FL na predposlednom jedenástom mieste a otázku nového trénera chce vyriešiť do konca tohto týždňa. Koican viedol tím od 5. mája tohto roku, keď ešte v závere uplynulej sezóny nahradil Ľuboša Benkovského.