Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 24. marec 2023Meniny má Gabriel
< sekcia Šport

FORTUNA LIGA: Slovan posilnili Jarjue, Abubakari a Zuberu

Na snímke v popredí tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. počas tréningu pred štvrtkovým zápasom 6. koao skupinovej fázy v H- skupine Európskej konferenčnej ligy vo futbale VMFD Žalgiris Vilnius ŠK Slovan Bratislava v stredu 2. novembra 2022 v litovskom Vilniuse. Foto: TASR - Martin Baumann

Jarjue prišiel na polročné hosťovanie zo švédskeho IF Elfsborg, súčasťou dohody je aj opcia na prípadný trvalý prestup.

Bratislava 1. februára (TASR) - Tím úradujúceho slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava vstúpi do jarnej časti s tromi novými hráčmi. Belasý dres budú nosiť stredný obranca Maudo Jarjue, hrotový útočník Malik Abubakari a ofenzívny univerzál Sharani Zuberu. Klub predstavil posily v stredu na svojom webe.

Jarjue prišiel na polročné hosťovanie zo švédskeho IF Elfsborg, súčasťou dohody je aj opcia na prípadný trvalý prestup. Okrem gambijského pasu vlastní aj občianstvo Guiney-Bissau. Aj Ghančana Abubakariho získal Slovan zo Švédska, Malmö FF mu umožnilo hosťovanie do konca kalendárneho roka 2023 s opciou na trvalý prestup.

Zuberu je v tréningovom procese s "belasými" už dlhšie, Slovan podpísal s 23-ročným Ghančanom ročný kontrakt. V Európe začínal v pražskej Sparte, od roku 2019 nosil dres Dunajskej Stredy.

Slovan v snahe posilniť sa pred vyraďovacou fázou Európskej konferenčnej ligy zareagoval na odchody hráčov. V zimnej prestávke opustil klub Myenta Abena, ktorý prestúpil do Ferencvárosu Budapešť, David Hrnčár odišiel do belgického Beverenu. V Slovane skončili aj Ibrahim Rabiu a Alen Mustafič. Útočníka Žana Medveda poslal klub na hosťovanie do Skalice.