< sekcia Šport

Fortuna liga: V Trnave skončil generálny manažér Černý

Na snímke druhý zľava tréner Ricardo Chéu, a prvý sprava generálny manažér Marián Černý. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Vzťahy medzi vedením klubu a trénerom Ricardom Cheuom boli napäté po tom, ako v Spartaku od portugalského kouča žiadali pristúpenie na zníženie platu na pätnásť mesiacov.

Trnava 18. mája (TASR) - V slovenskom futbalovom klube FC Spartak Trnava skončil ako generálny manažér Marián Černý. Ako informovalo pondelňajšie vydanie denníka Šport, jeho úlohy dočasne prevzal zástupca majiteľov Milan Cuninka.

Černý pôsobil v Trnave dvanásť rokov. Vzťahy medzi vedením klubu a trénerom Ricardom Cheuom boli napäté po tom, ako v Spartaku od portugalského kouča žiadali pristúpenie na zníženie platu na pätnásť mesiacov. V tejto súvislosti absolvovali hráči minulý týždeň tréning pod dohľadom polície, do areálu Slavie, kde sa fortunaligista pripravuje, prišla niekoľkočlenná skupina fanúšikov a vyvesila transparent.

Do Trnavy sa už vrátil útočník Alex Sobczyk, ktorý bol uplynulé dva mesiace doma vo Viedni. "Urobil som si test na COVID-19. Bol negatívny, takže som sa mohol vrátiť na Slovensko. Na hraniciach ma kontrolovali dvaja policajti. Jeden z nich bol fanúšik Spartaka, ktorý ma aj napriek rúšku spoznal," povedal Sobzcyk pre denník Šport.

Naopak, zmluvy sa končia Bogdanovi Mitreovi a Theofanisovi Tzandarisovi. Rieši sa ukončenie spolupráce s Petarom Orlandičom, otázna je budúcnosť kapitána Erika Grendela, k 31. máju mu vyprší kontrakt a zatiaľ nedošlo k jeho predĺženiu.