Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Šport

Francúzska futbalová federácia sa obráti na políciu v kauze rasizmu

Francúzsky hráč Aurelien Tchouameni (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil úvodný gól vo futbalovom zápase štvrťfinále Anglicko - Francúzsko na MS 2022 vo futbale v katarskom meste Al Chor 10. decembra 2022. Foto: TASR - AP

Urážlivé komentáre mierili predovšetkým na Kingsleyho Comana a Aureliena Tchouameniho, ale tiež na autora hetriku a ďalšieho hráča tmavej farby pleti Kyliana Mbappeho.

Paríž 20. decembra (TASR) - Francúzska futbalová federácia (FFF) má v pláne požiadať príslušné orgány, aby vypátrali autorov rasistických komentárov, ktoré zaplavili sociálne siete po prehre Francúzska s Argentínou vo finále MS.

Urážlivé komentáre mierili predovšetkým na Kingsleyho Comana a Aureliena Tchouameniho, ale tiež na autora hetriku a ďalšieho hráča tmavej farby pleti Kyliana Mbappeho. Prví dvaja menovaní futbalisti "Les Bleus" neuspeli v jedenástkovom rozstrele a ich tím v Katare neobhájil titul šampiónov.

"Nenávistné prejavy sa dotkli našich hráčov. Považujeme správanie niektorých ľudí na sociálnych sieťach za neakceptovateľné. Veríme, že polícia v súčinnosti s ďalšími orgánmi vypátrajú osoby, ktoré majú tieto komentáre na svedomí," uvádza v stanovisku FFF.