Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Francúzsko neudržalo remízu s Nemeckom a prehralo 2:3

Nemecký hokejista Alexander Ehl strieľa gól v zápase základnej A - skupiny Francúzsko - Nemecko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách v pondelok 16. mája 2022. Foto: TASR/AP

Nemcom sa dlho nedarilo prekvapiť defenzívu Francúzov, ktorí často hrozili brejkami. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 46. minúta.

Helsinki 17. mája (TASR) - Hokejisti Nemecka zvíťazili vo svojom treťom zápase na MS vo Fínsku nad Francúzskom 3:2. Rozhodujúci gól strelil v 46. minúte útočník Leo Pföderl. Nemci majú v základnej A-skupine 6 bodov a priebežne sú na 3. mieste, Francúzom patrí s 3 bodmi 5. priečka.

Francúzi nastúpia na ďalší zápas v stredu 18. mája od 15.20 SELČ proti Taliansku, Nemci budú hrať vo štvrtok o 15.20 s Dánskom.

A-skupina (Helsinki):

Francúzsko - Nemecko 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 15. Texier (T. Bozon, Chakiachvili), 32. Gallet (Bertrand, Claireaux) – 3. Fischbuch (Pföderl, Michaelis), 18. Ehl (Bittner, Kastner), 46. Pföderl (Noebels). Rozhodovali: Hansen (Nór.), Heikkinen (Fín.) – Špůr (ČR), Zunde (Lot.), vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, 2652 divákov.

Francúzsko: Ylönen – Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Crinon, Thiry, Guebey – T. Bozon, Fleury, Treille – Bertrand, Claireaux, Perret – Texier, Boudon, Leclerc – Fabre, Ritz, K. Bozon – Colotti

Nemecko: Niederberger – Seider, M. Müller, Holzer, J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Plachta, Stützle, Ehliz – Pföderl, Michaelis, Noebels – Fischbuch, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies

Nemci začali potvrdzovať pozíciu favorita od úvodných minút. K rýchlemu gólu im pomohla presilovka v 3. minúte, v ktorej Fischbuch dostal ideálnu prihrávku od Pföderl a osamotený pred Ylönenom nezaváhal - 0:1. Krátko na to sa k presilovke dostali Francúzi, nič z nej však nevyťažili a po úniku Loibla takmer inkasovali druhý gól. Druhá presilovka však už Francúzom vyšla a v 15. minúte ju pohotovou strelou bez prípravy využil Texier - 1:1. Nemcom vrátil náskok Ehl, ktorý v 18. minúte tečoval pokus Bittnera - 1:2.

Veľkou hrozbou pre Nemcov bol najmä Texier, cez ktorého išlo aj v druhej tretine viacero ofenzívnych akcií. Po jeho prihrávke ešte Fleury nevyrovnal, ale v 32. minúte už Gallet v protiútoku usmernil Bertrandovu prihrávku za brankára Niederbergera - 2:2.

Nemcom sa dlho nedarilo prekvapiť defenzívu Francúzov, ktorí často hrozili brejkami. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 46. minúta, v ktorej Pföderl zužitkoval prihrávku Noebelsa v ofenzívnej akcii - 2:3. Francúzi sa snažili vyrovnať, ale nepodarilo sa im to ani počas hry bez brankára.

hlasy (zdroj: IIHF):

Hugo Gallet, obranca Francúzska: "Samozrejme, sme sklamaní. Vieme, že vždy musíme pracovať tvrdšie než súper, aby sme mali šancu na víťazstvo. Prišli sme na MS s cieľom hrať všetky zápasy tak, aby sme mali šancu zvíťaziť v nich. Dnes tomu tak bolo, preto je škoda, že to nevyšlo."

Matthias Plachta, útočník Nemecka: "Všetci sme išli naplno - tak, ako na MS musíte. Mali sme dobrý štart, skórovali sme v prvej presilovke a to nám dodalo impulz. V druhej tretine sme boli miestami pomalí, ale postupne sme sa vrátili k svojej hre."