Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Šport

Advokáti údajnej obete žiadajú pre Daniho Alvesa trest na 12 rokov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Miroslav Košírer

Vyšetrovací sudca v auguste obvinil Alvesa a tento mesiac uviedol, že existuje dostatok dôkazov na začatie procesu.

Madrid 5. decembra (TASR) - Advokáti ženy, ktorú mal údajne v decembri minulého roka sexuálne napadnúť brazílsky futbalista Dani Alves, žiadajú pre 40-ročného obrancu maximálny trest odňatia slobody na 12 rokov. Stalo sa tak dva týždne po tom, čo prokuratúra žiadala pre Alvesa deväťročný trest.

Vyšetrovací sudca v auguste obvinil Alvesa a tento mesiac uviedol, že existuje dostatok dôkazov na začatie procesu. Dátum pojednávania zatiaľ nestanovil. Bývalý dlhoročný obranca FC Barcelona (2008-2016) akékoľvek obvinenia od začiatku popiera a tvrdí, že s poškodenou mal dobrovoľný sex. Prokurátori tiež požadujú, aby Alves zaplatil údajnej obeti odškodné vo výške 150.000 eur a aby mal zákaz kontaktu s ňou po dobu ďalších 10 rokov.

Ku skutku malo dôjsť 30. decembra minulého roka v nočnom klube v Barcelone. Štyridsaťročný Brazílčan je vo vyšetrovacej väzbe od januára, keď ho úrady zatkli po počiatočnom vyšetrovaní. Všetky Alvesove žiadosti o prepustenie na kauciu súd zamietol, pretože sa obával jeho úteku, a to aj napriek tomu, že Alves bol ochotný odovzdať svoje pasy a nosiť monitorovacie zariadenie, kým sa v jeho prípade nerozhodne. Ak súd uzná Alvesa za vinného, tak podľa nového španielskeho zákona o sexuálnom napadnutí mu hrozí až 15 rokov za mrežami.