< sekcia Šport

Arteta nerozumie, prečo vylúčenie Nketiaha posudzoval VAR

Mikel Arteta, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Nebezpečný zákrok zo 75. minúty si hlavný rozhodca stretnutia Chris Kavanagh pozrel na obrazovke za postrannou čiarou, čo sa nepozdávalo kormidelníkovi "kanonierov".

Londýn 8. júla (TASR) - Tréner futbalistov londýnskeho Arsenalu Mikel Arteta nerozumie, prečo vylúčenie Eddieho Nketiaha v utorkovom zápase 34. kola anglickej Premier League proti Leicesteru City (1:1) posudzoval systém VAR. Dvadsaťjedenročný útočník prišiel na ihrisko v 71. minúte a onedlho sa po nešetrnom faule na Jamesa Justina porúčal pod sprchy.

Nebezpečný zákrok zo 75. minúty si hlavný rozhodca stretnutia Chris Kavanagh pozrel na obrazovke za postrannou čiarou, čo sa nepozdávalo kormidelníkovi "kanonierov". "Minulý rok som nevidel rozhodcu ani raz v podobnom prípade využiť VAR. Nerozumiem, aké sú pravidlá. Pravda, teraz s tým už asi ťažko môžem niečo spraviť," sťažoval sa Arteta.

Od januára tohto roka v Premier League platí pravidlo, na základe ktorého si rozhodcovia môžu faulom zaváňajúce momenty dodatočne prezrieť na televíznom monitore. Toto pravidlo už 7. marca využil hlavný arbiter Graham Scott, keď v súboji Southampton - Newcastle vylúčil domáceho stredopoliara Moussu Djenepoa.