Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Atalanta zdolala Lazio a postúpila do semifinále Talianskeho pohára

Futbalista Alexej Mirančuk z Atalanty sa teší z gólu počas štvrťfinále Talianskeho pohára Atalanta Bergamo – Lazio Rím 27. januára 2021 v Bergame. Foto: TASR/AP

Rím 27. januára (TASR) – Futbalisti Atalanty Bergamo postúpili do semifinále Talianskeho pohára. V stredajšom štvrťfinále doma zdolali Lazio Rím 3:2. Hosťom nepomohlo ani vedenie 2:1 v prvom polčase či vylúčenie obrancu Atalanty Joseho Palomina v 54. minúte.

Rozhodujúci gól strelil v 57. min Alexej Mirančuk, o deväť minút neskôr mohol poistiť postup Duvan Zapata, ale nepremenil jedenástku. Na lavičke Lazia bol aj slovenský obranca Denis Vavro.

Taliansky pohár – štvrťfinále:

Atalanta Bergamo – Lazio Rím 3:2 (2:2)

Góly: 7. Djimsiti, 37. Malinovskyj, 57. Mirančuk - 17. Muriqi, 34. Acerbi, ČK: 53. Palomino