Atletico Madrid remizovalo v derby s Realom 1:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Lídra tabuľky poslal v dueli 26. kola španielskej ligy do vedenia Luis Suarez, v 88. minúte zariadil aspoň bod pre Real Karim Benzema.

Madrid 7. marca (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid remizovali v nedeľňajšom tradičnom madridskom derby s Realom 1:1. Lídra tabuľky poslal v dueli 26. kola španielskej ligy do vedenia Luis Suarez, v 88. minúte zariadil aspoň bod pre Real Karim Benzema. Atletico má pred druhou Barcelonou trojbodový a pred tretím Realom päťbodový náskok a zápas k dobru.

Skóre v poradí 227. El Derbi Madrileňo otvoril po štvrťhodine hry Suarez, ktorý sa dostal po prihrávke Marcosa Llorenteho z pravej strany pred brankára Thibauta Courtoisa a presnou stranou dal na 1:0. Real sa dlho snažil o vyrovnanie, ktoré prišlo až v 88. minúte - Benzema po slalome na hranici šestnátky prihral vpravo Casemirovi, ten mu loptu z prvej vrátil a francúzsky útočník rozhodol o deľbe bodov. Zrodila sa tak 59. remíza v histórii vzájomných zápasov, Real má doteraz na konte 112 a Atletico 56 víťazstiev.

Celta Vigo triumfovala na ihrisku posledného tímu tabuľky SD Huesca 4:3. Slovenský reprezentant Denis Vavro v domácom drese nenastúpil. Real Sociedad San Sebastian si upevnil piatu priečku po výhre nad Levante 1:0 a natiahol ligovú šnúru bez prehry na sedem zápasov. Bilbao si po dvoch remízach pripísalo trojbodový skalp, o výhre nad Granadou 2:1 rozhodol v nadstavení striedajúci Alejandro Berenguer.

La Liga - 26. kolo:

SD Huesca - Celta Vigo 3:4 (2:2)
Góly: 14. Siovas, 16. Mir, 74. Ferreiro - 5. Mina, 37. Nolito, 52. Mallo, 76. Beltran

Atletico Madrid – Real Madrid 1:1 (1:0)
Góly: 15. Suarez - 88. Benzema

Real Sociedad San Sebastian - UD Levante 1:0
Góly: 10. Merino

Athletic Bilbao - CF Granada 2:1 (1:0)
Góly: 3. Villalibre, 90.+2 Berenguer – 78. Molina