Atletico prišlo v závere zápasu s Valenciou o dvojgólový náskok

Na archívnej snímke hráč Goncalo Guedes. Foto: TASR/AP

V 90.+2 min premenil na gól center Joseho Gayu a o štyri minúty neskôr hlavičkoval do siete po priamom kope Goncala Guedesa.

Madrid 7. novembra (TASR) - Obhajca titulu Atletico Madrid prišiel v nadstavenom čase o dvojgólový náskok a remizoval 3:3 na pôde FC Valencia v nedeľnom zápase 13. kola španielskej futbalovej La Ligy. O oba zásahy sa postaral Hugo Duro, ktorý prišiel na trávnik v 85. minúte.

V 90.+2 min premenil na gól center Joseho Gayu a o štyri minúty neskôr hlavičkoval do siete po priamom kope Goncala Guedesa. Atletico remizovalo v treťom z predchádzajúcich štyroch stretnutí v súťaži a figuruje na štvrtej pozícii.

Real Sociedad San Sebastian nezaváhal na ihrisku Pamplony a zvíťazil 2:0. Tabuľku vedie o bod pred Realom Madrid a hráčmi FC Sevilla, ktorí zvíťazili v mestskom derby na štadióne Betisu 2:0. Zdolané sevillské mužstvo je na piatom mieste.

Mallorca, v zostave aj so slovenským stopérom Martinom Valjentom, vybojovala bod za remízu 2:2 s Elche. V piatej minúte nadstaveného času vyrovnal hlavičkou Pablo Maffeo. Mallorca remizovala štvrtýkrát za sebou.

Hráči Villarrealu spoznali po štyroch stretnutiach v súťaži chuť víťazstva, keď zdolali Getafe 1:0. Hostia zostali na poslednom mieste tabuľky.

La Liga - 13. kolo:

Betis Sevilla - FC Sevilla 0:2 (0:0)

Góly: 55. Acuna, 81. Bellerin (vlastný). ČK: 45. Rodriguez (Betis) po 2. ŽK

Osasuna Pamplona - Real Sociedad San Sebastian 0:2 (0:0)

Góly: 72. Merino, 82. Januzaj

RCD Mallorca - FC Elche 2:2 (0:0)

Góly: 72. Sevilla (z 11 m), 90.+5 Maffeo - 68. a 75. Boye

/M. Valjent odohral celé stretnutie, D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

FC Valencia - Atletico Madrid 3:3 (0:1)

Góly: 90.+2 a 90.+6 Duro, 50. Savič (vlastný) - 35. Suarez, 58. Griezmann, 62. Vrsaljko

FC Villarreal - FC Getafe 1:0 (1:0)

Gól: 10. Trigueros