Almási prispel jedným gólom k triumfu Baník Ostrava nad Bohemians

Na snímke Ladislav Almási počas tréningu, foto z tréningu. Foto: TASR - Ján Krošlák

Almási v 74. minúte uzatvoril gólový účet zápasu.

Praha 25. septembra (TASR) - Slovenský futbalový útočník Ladislav Almási prispel jedným gólom k triumfu Baník Ostrava v sobotňajšom zápase 9. kola českej ligy and Bohemians 1905 4:1.

Almási v 74. minúte uzatvoril gólový účet zápasu. Viktoria Plzeň zdolala Pardubice 1:0, keď sa o jediný presný zásah postaral 15 minút pred koncom zápasu Lukáš Hejda.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazila Sparta Praha na pôde Zlína 5:2. Gólovo sa za Spartu presadil Lukáš Haraslín, ktorý v 81. minúte aj vďaka teču jedného z domácich hráčov zvýšil stav zápasu na 4:1.

sumáre:

Baník Ostrava - Bohemians 1905 4:1 (1:1)
Góly: 38. L. Budinský, 48. Kuzmanovič, 66. Pokorný, 74. ALMÁSI - 10. Chramosta, ČK: 78. Kuzmanovič
/L. Almási hral do 87. min a v 74. min strelil gól, V. Budinský (obaja Ostrava) bol na lavičke náhradníkov - P. Le Giang (Bohemians) bol na lavičke náhradníkov/.

FK Pardubice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Gól: 75. Hejda.

Dynamo Č. Budějovice - MFK Karviná 3:1 (2:1)
Góly: 28. van Buren, 35. Hora, 60. Mihálik - 26. Křapka.
/M. Králik hral celý zápas, D. Šipoš (obaja Č. Budějovice) bol na lavičke náhradníkov - R. Mikuš hral celý zápas, L. Čmelík (obaja Karviná) hral do 32. min/.

Fastav Zlín - Sparta Praha 2:5 (1:2)
Góly: 41. Simerský, 90. Poznar - 8. Čelůstka, 45. Panák, 57. Pešek, 81. HARASLÍN, 90.+1 Minčev
/M. Rakovan (Zlín) chytal celý zápas - D. Hancko hral celý zápas, L. Haraslín hral do 88. min a v 81. min strelil gól, L. Štetina (všetci Sparta) bol na lavičke náhradníkov/