< sekcia Šport

Bartomeu je spokojný so Setienom, podpísať Messiho je povinnosť klubu

Tréner FC Barcelony Quique Setien. Foto: TASR/AP

Prezident katalánskeho klubu zároveň odmietol akúkoľvek kritiku trénera Quiqueho Setiena a spochybňovanie jeho budúcnosti pri mužstve.

Barcelona 7. júla (TASR) - Prezident FC Barcelona Josep Maria Bartomeu vyhlásil, že jeho klub má povinnosť podpísať novú zmluvu s Lionelom Messim, ktorého považuje za najlepšieho futbalistu histórie. Bartomeu tak reagoval na informácie niektorých médií, že argentínsky útočník prerušil rokovania o novej zmluve a chystá sa katalánsky veľkoklub opustiť.

Messiho zmluva má platnosť do leta 2021, v tom istom roku opustí svoj post Bartomeu. Prezident "blaugranas" prezradil v utorok v rozhovore pre katalánske rádio Rac1, že sa s Messim stretol v sobotu. "Videl som sa s Leom. Viackrát povedal, že chce ukončiť svoju kariéru v Barcelone. Je to najlepší hráč histórie a ešte má pred sebou mnoho rokov. Klubovou povinnosťou je podpísať si ho na ďalšie sezóny," povedal Bartomeu.

Prezident katalánskeho klubu zároveň odmietol akúkoľvek kritiku trénera Quiqueho Setiena a spochybňovanie jeho budúcnosti pri mužstve. "Setien, samozrejme, zostane. Som vcelku spokojný s pokrokom, ktorý náš tím predviedol, napriek viacerým nerozhodným výsledkom. Neľutujem výmenu Valverdeho. Tím potreboval impulz. Setien pracuje tvrdo, priniesol do klubu svieži vietor a nové myšlienky. Zároveň pozná model a DNA nášho klubu."

Barcelona v La Lige remizovala v troch z uplynulých piatich stretnutí a prenechala vedúcu pozíciu v tabuľke Realu Madrid. "Vyhrať La Ligu bude náročné. Ak sa to nepodarí, v auguste tu ešte bude Liga majstrov. Pokúsime sa uspieť v jednej súťaži a potom v druhej," odhodlane vyhlásil Bartomeu.