Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Šport

Bero podpísal trojročnú zmluvu s VfL Bochum

Na snímke Matúš Bero. FOTO TASR - Martin Baumann Foto: TASR

Dvadsaťsedemročný stredopoliar v júni ukončil spoluprácu s holandským Vitesse Arnhem, kde pôsobil od sezóny 2018/2019.

Bratislava 27. júna (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero bude vo svojej kariére pokračovať v Bundeslige. Na spolupráci sa dohodol s nemeckým klubom VfL Bochum 1848. TASR o tom informovala jeho zastupujúca agentúra Stars&Friends.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar v júni ukončil spoluprácu s holandským Vitesse Arnhem, kde pôsobil od sezóny 2018/2019. Za holandský klub odohral 172 zápasov, v ktorých strelil 27 gólov a pridal 20 asistencií. V poslednom roku svojho pôsobenia v Holandsku bol kapitán tímu. "S Vitesse to bolo päť krásnych rokov ale je čas ísť ďalej aj pre mňa a rovnako tak aj pre klub. Teším sa na novú výzvu. Je pre mňa cťou stať sa súčasťou Bochumu. Veľmi si vážim túto príležitosť a budem robiť všetko pre to, aby som podával čo najlepšie výkony."

Agent futbalistu Karol Csontó uviedol, že prioritou pre Bera bolo pôsobenie v Nemecku, alebo v Anglicku. "Logickým vyústením veľmi dobrých výkonov zo strany Matúša vo Vitesse bolo ísť ďalej a dostať sa vyššie. Ponuky prichádzali z viacerých trhov, napokon prišlo rozhodnutie pre nemecký klub, s ktorým sme podpísali kontrakt na 3 roky. Matúš absolvoval zdravotné testy a čo najskôr sa pripojí k Bochumu."