Borussia Dortmund zdolala Mainz 3:1 a zahrá si v Lige majstrov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Berlín 16. mája (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v nedeľňajšom zápase predposledného 33. kola nemeckej bundesligy na ihrisku Mainzu 3:1 a v nasledujúcej sezóne si zahrajú v Lige majstrov.

Borussia, ktorá vyhrala piaty duel v najvyššej súťaži v sérii, má na konte 61 bodov a neskončí horšie ako na štvrtom mieste tabuľky. To zaručuje účasť v skupinovej fáze LM.

Dortmund položil základ nedeľňajšieho víťazstva nad trinástym tímom tabuľky už v prvom polčase, keď ho poslali do dvojgólového vedenia Raphael Guerreiro a Marco Reus. V 80. minúte zvýšil Julian Brandt, no v závere pokazil domácim čisté konto z penalty Robin Quaison.