< sekcia Šport

Bratia Insigneovci gólovo okorenili derby Beneventa s Neapolom

Futbalista Neapolu Lorenzo Insigne (vľavo) sa teší po strelení gól. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdeväťročný kapitán SSC v 60. minúte prekrásnou strelou vyrovnal na 1:1. Odpovedal tak na gól o tri roky mladšieho Roberta, ktorý po polhodine hry zblízka šikovne otvoril skóre duelu.

Rím 26. októbra (TASR) - Nedeľné lokálne derby Beneventa s Neapolom v 5. kole talianskej futbalovej Serie A vyšperkoval vzájomný súboj Lorenza a Roberta Insigneovcov. Obaja bratia sa zapísali do streleckej listy, napokon sa z triumfu 2:1 tešil starší zo súrodeneckej dvojice Lorenzo. V Serii A strelili dvaja bratia gól po sedemdesiatich rokoch.

Dvadsaťdeväťročný kapitán SSC v 60. minúte prekrásnou strelou vyrovnal na 1:1. Odpovedal tak na gól o tri roky mladšieho Roberta, ktorý po polhodine hry zblízka šikovne otvoril skóre duelu. O troch bodoch pre hostí rozhodol v 67. minúte Andrea Patagna. V talianskej najvyššej súťaži dali proti sebe dvaja bratia gól naposledy v roku 1949, do listiny strelcov sa zapísali István a Férenc Nyersovci v zápase Inter Miláno - Lazio Rím, ktorý sa skončil tiež 2:1. Duel mal špeciálnu príchuť aj pre oboch trénerov, bývalí reprezentační spoluhráči Filippo Inzhagi a Gennaro Gattuso spoločne získali v roku 2006 titul majstrov sveta.

"Som šťastný, aj keď ma mrzí, že prvý gól v Serii A som dal proti bratovi. Som odchovancom Neapola a hrať proti nemu v derby je skvelý pocit. Hoci ma tiež mrzí, že sme prehrali," citovala agentúra AFP Roberta Insigneho. Lorenzo Insigne to zatiaľ dotiahol ďalej ako jeho súrodenec. Za SSC dal už 68. ligový gól, za Taliansko nastúpil 36-krát a strelil v jeho drese sedem gólov. V 48. minúte mu najprv VAR pre ofsajd zmaril radosť z gólu, no strela na 1:1 bola excelentná. "Čo som po zápase povedal Robertovi? Že je moja ľavačka oveľa lepšia ako jeho. Nie, nie, žartujem. Objal som ho, pretože tento zápas bol pre našu rodinu výnimočný. Som šťastný, že som dal gól a gratulujem za gól aj môjmu bratovi. Ľavačka nie je moja silná stránka, ale trafil som to naozaj výborne a musím povedať, že to bol nádherný gól," vyjadril sa nástupca Mareka Hamšíka na poste kapitána "Partenopei".