< sekcia Šport

Brazília povolala aj osem hráčov z anglickej Premier League

Na archívnej snímke brazílsky tréner Tite. Foto: TASR/AP

V piatok zverejnenej nominácii trénera Titeho na zápasy nechýbajú napríklad hráči Liverpoolu Alisson Becker, Fabinho a Roberto Firmino, Ederson a Gabriel Jesus z Manchestru City.

Brazília 24. septembra (TASR) - V brazílskej nominácii na októbrové zápasy kvalifikácie o postup na MS 2022 sa nachádza aj osem futbalistov z anglickej Premier League. Sedmičke z nich pritom anglické kluby znemožnili dostaviť sa už na septembrový zraz pre obavy, že by pri návrate museli nastúpiť do karantény.

Brazília nastúpi 7. októbra vo Venezuele, o tri dni neskôr v Kolumbii a 14. októbra privíta v Manause Uruguaj. V piatok zverejnenej nominácii trénera Titeho na zápasy nechýbajú hráči Liverpoolu Alisson Becker, Fabinho a Roberto Firmino, Ederson a Gabriel Jesus z Manchestru City, Fred z Manchestru United, Thiago Silva z Chelsea a Raphinha z Leedsu. Je v nej aj Emerson Royal, ktorý pred sezónou prestúpil z Barcelony do Tottenhamu.

Septembrové kvalifikačné zápasy v Južnej Amerike sprevádzali kontroverzné udalosti. Duel Brazílie s Argentínou v Sao Paole 5. septembra nedohrali, pretože miestne úrady nechali priamo z ihriska odviesť argentínskych hráčov pôsobiacich v Anglicku. Údajne uviedli pri vstupe do krajiny nepravdivé údaje. Brazília nemala hráčov z Premier League k dispozícii, no napokon na oplátku nevyužila možnosť zakázať im štart v jednom zápase domácej súťaže. "Kanárici" suverénne vedú juhoamerickú kvalifikáciu, keď vyhrali všetkých osem duelov.