< sekcia Šport

Futbal bude liekom na psychiku ľudí, tvrdí Matthäus

Lothar Matthäus, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Bývalého majstra sveta aj Európy potešil stredajší verdikt politikov, ktorý umožnil opäť spustiť prvú aj druhú bundesligu.

Kolín 7. mája (TASR) - Rozhodnutie o májovom reštarte nemeckej futbalovej bundesligy privítal aj bývalý kapitán "Nationalelf" Lothar Matthäus. Podľa jeho názoru bude "futbal liekom na psychiku ľudí v čase koronakrízy".

Bývalého majstra sveta aj Európy potešil stredajší verdikt politikov, ktorý umožnil opäť spustiť prvú aj druhú bundesligu. "V Nemecku sa o futbal zaujíma veľa ľudí. Je dôležité, že sa nebude rozprávať iba o víruse. Futbal dá fanúšikom opäť nové témy, o ktorých môžu hovoriť. Futbal bude výborným liekom na psychiku ľudí," citovala agentúra SID z rozhovoru 59-ročného Matthäusa pre Sky.

Najvyššiu nemeckú futbalovú súťaž obnovia po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu v piatok 15. mája. V Nemecku evidovali vo štvrtok dopoludnia vyše 168.00é prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo vyše 7200 ľudí. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených už vyše 3,75 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu vyše 263.000 osôb.