Plzeň vyhrala vďaka vlastnému gólu.Janečka prispel k triumfu Karvinej

Na archívnej snímke futbalisti Viktorie Plzeň Foto: TASR/AP

Obhajca majstrovského primátu zaostáva v tabuľke o bod za vedúcou Slaviou Praha.

Praha 11. marca (TASR) - Slovenský futbalista Marek Janečka prispel gólom k víťazstvu Karvinej 4:2 na ihrisku Jihlavy v sobotnom stretnutí 20. kola najvyššej českej súťaže. Janečka sa strelecky presadil v 68. minúte, keď dal štvrtý gól svojho mužstva.

Viktoria Plzeň doma zdolala Slovan Liberec 1:0 vlastným gólom Ondřeja Kúdelu zo záveru prvého polčasu. Obhajca majstrovského primátu zaostáva v tabuľke o bod za vedúcou Slaviou Praha.

20. kolo:

Dukla Praha - Baumit Jablonec 1:0 (1:0)
Gól:
2. Mustedanagič
/Lukáš Štetina odohral celé stretnutie, brankár Matúš Hruška sedel na lavičke náhradníkov a Róbert Kovaľ (všetci Dukla) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí - Jakub Považanec hral do 80. minúty a dostal ŽK, Adam Zreľák (obaja Jablonec) hral do 65. minúty/

Vysočina Jihlava - MFK OKD Karviná 2:4 (2:3)
37. Hronek, 45.+2 Dvořák - 14. Budínský, 36. Eismann, 39. Panák, 68. JANEČKA
/brankár Matej Rakovan sedel na lavičke náhradníkov, Jozef Urblík (obaja Jihlava) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí - Marek Janečka odohral celé stretnutie a v 68. minúte dal gól, Pavol Jurčov aj brankár Branislav Pindroch (všetci Karviná) sedeli na lavičke náhradníkov/

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Gól:
7. Pilík (z 11 m)
/Lukáš Lupták (Příbram) hral od 86. minúty - Martin Nosek (Hradec Králové) odohral celé stretnutie/

FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)
41. Beauguel - 16. Navrátil
/Róbert Matejov (Zlín) odohral celé stretnutie - Patrik Šimko sedel na lavičke náhradníkov, Juraj Chvátal (zranenie) ani Tomáš Košút (všetci Slovácko) nefigurovali v zápise o stretnutí/

Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 Praha 0:0
ČK:
77. Tashchy po 2. ŽK - 42. Berger po 2. ŽK

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Gól:
44. Kúdela (vlastný)
/Matúš Kozáčik odchytal, Patrik Hrošovský aj Marek Bakoš odohrali celé stretnutie, Jakub Hromada hral do 82. minúty, keď ho nahradil Martin Chrien (všetci Plzeň) - Martin Dúbravka odchytal celé stretnutie, Michal Obročník (obaja Liberec) sedel na lavičke náhradníkov/