< sekcia Šport

Do Riberyho domu sa vlámali zlodeji, jeho žene ukradli šperky

Franck Ribéry, archívne foto. Foto: TASR/AP

Drzosť zlodejov prinútila Riberyho zamyslieť sa, či zostane v Taliansku, do ktorého zamieril vlani v lete po 12-ročnom pôsobení v Bayerne.

Florencia 6. júla (TASR) – Do rodinného domu francúzskeho futbalistu Francka Riberyho sa včera vlámali zlodeji. Išli naisto, keďže 37-ročný krídelník bol v čase ich lúpeže s výpravou AC Fiorentina v Parme, kde jeho tím v zápase 30. kola Serie A zvíťazil nad domácimi 2:1.

Ribery o neželaných hosťoch vo svojom príbytku, ktorý sa nachádza na úpätí Florencie, informoval v pondelok na sociálnych sieťach. Vo výpovedi na polícii uviedol, že zlodeji sa zamerali na luxusné šperky a kabelky jeho manželky. „Vrátil som sa domov a toto ma čakalo," napísal bývalý dlhoročný pilier Bayernu Mníchov a pridal aj fotografiu z miesta činu.

Drzosť zlodejov prinútila Riberyho zamyslieť sa, či zostane v Taliansku, do ktorého zamieril vlani v lete po 12-ročnom pôsobení v Bayerne. „Chvalabohu sa mojej žene ani deťom nič nestalo, keďže v čase lúpeže boli v Mníchove. Ale môžeme sa ešte cítiť v tomto meste príjemne? Pre mňa je bezpečie mojej rodiny na prvom mieste," vyhlásil Ribery.