Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Bero skóroval pri prehre Vitesse na ihrisku Tottenhamu

Na snímke sprava Vito Hammershoej-Mistrati z Randers sa teší z gólu s Alhajim Kamarom počas futbalového zápasu D-skupiny Európskej konferenčnej ligy medzi Randers FC a FK Jablonec, 4. novembra 2021 . Foto: TASR/AP

Vo 4. kole si priamy postup do osemfinále mohol zaistiť jedine KAA Gent v B-skupine.

Bratislava 4. novembra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero skóroval v zápase 4. kola Európskej konferenčnej ligy (EKL) na ihrisku Tottenhamu. Jeho Vitesse prehralo 2:3, Bero rozvlnil sieť v 39. minúte. Jeho tím prehrával už 0:3, dvoma gólmi sa ešte do prestávky vrátil do zápasu, ale vyrovnať už nedokázal. Tottenham hral od 59. minúty bez vylúčeného Romera, Vitesse dostalo v záverečnej desaťminútovke dve červené karty.

Na 1. mieste skupiny sú futbalisti Rennes, ktorí zdolali slovinský NŠ Mura 1:0. Druhý Tottehnam má sedem bodov, Vitesse je so šiestimi bodmi na 3. mieste.

Futbalisti FK Jablonec so slovenským stredopoliarom Jakubom Považancom vybojovali v stretnutí D-skupiny na ihrisku FC Randers remízu 2:2. Prehrávali síce o dva góly, ale Tomáš Čvančara a Miloš Kratochvíl im v Dánsku zabezpečili bod, vďaka ktorému sa udržali na druhej priečke tabuľky pred svojím súperom. Vedie desaťbodový AZ Alkmaar po domácom triumfe nad CFR Kluž 2:0.

Omonoia Nikózia remizovala na vlastnom ihrisku s FC Bazilej 1:1 a do tabuľky "háčka" si pripísala druhý bod. V drese domácich odohrali celý zápas Slováci Tomáš Hubočan s Michalom Ďurišom, prvý menovaný videl žltú kartu.

Vo 4. kole si priamy postup do osemfinále mohol zaistiť jedine KAA Gent v B-skupine. Potreboval na to v domácom prostredí zdolať Partizan Belehrad, uhral však nerozhodný výsledok 1:1 a pred svojím súperom vedie o tri body.

4. kolo skupinovej fázy EKL:

A-skupina:
Maccabi Tel Aviv - HJK Helsinki 3:0 (1:0)

B-skupina:
Flora Tallinn - Anorthosis Famagusta 2:2 (0:2)

FC Randers - FK Jablonec 2:2 (0:0)
Góly: 46. Hammershoy-Mistrati, 53. Kamara - 73. Čvančara, 83. Kratochvíl. ČK: 90.+1 Odey - 90.+4 Kubista po 2. ŽK

Union Berlín - Feyenoord 1:2 (1:1)
Góly: 41. Trimmel - 15. Sinisterra, 72. Dessers. ČK: 87. Trimmel (po 2. ŽK), 89. Teuchert (onaja Union)

Tottenham - Vitese 3:2 (3:2)
Góly: 15. Son Heung-Min, 22. Lucas, 28. Rasmussen (vlastný) - 32. Rasmussen, 39. BERO, ČK: 59. Romero - 81. Doekhi, 85. Schubert

Góly: 17. Kakoulis - 58. Millar
/T. Hubočan aj M. Ďuriš (obaja Nikózia) odohrali celé stretnutie, Hubočan dostal ŽK/