Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Guľova Plzeň do skupiny neprenikla, v Izraeli prehrala

Futbalista Hapoelu Beer Ševa Jhonathan Agudelo (vľavo) a hráč Viktorie Plzeň Jakub Brabec bojujú o loptu v zápase play off Európskej ligy Hapoel Beer Ševa - Viktoria Plzeň v Petachu Tikva vo štvrtok 1. októbra 2020. Foto: TASR/AP

Fínsky tím predtým vyradili v 2. predkole slovenského majstra Slovan Bratislava.

Bratislava 1. októbra (TASR) - Futbalisti rumunského CFR Kluž postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2020/2021. Vo štvrtkom súboji play off zdolali doma 3:1 fínske KuPS Kuopio. Fíni vyradili v 2. predkole slovenského majstra Slovan Bratislava.

Do skupinovej fázy prenikol aj poľský klub Lech Poznaň, ktorý zvíťazil na pôde belgického Charleroi 2:1. V drese hostí nastúpil v základnej zostave slovenský kapitán Ľubomír Šatka, ale duel nedohral. V 77. minúte dostal druhú žltú kartu a musel predčasne z ihriska.

Na zápasy skupiny sa môže tešiť aj Liberec, ktorý zdolal doma APOEL Nikózia 1:0 gólom z penalty v 90.+5 minúte. Z postupu sa tak tešia aj Slováci Jakub Hromada a Martin Koscelník, ktorí odohrali celý zápas, Hromada dostal žltú kartu.

Slovenský tréner Adrian Guľa s Viktoriou Plzeň do skupiny EL neprešiel, "Viktorka" prehrala na ihrisku izraelského Hapoelu Beer Ševa 0:1. O triumfe domácich rozhodol už v 4. minúte z penalty Josue. Slovenský stredopoliar Plzne Miroslav Káčer sledoval súboj z lavičky náhradníkov.

Granada zvíťazila na ihrisku Malmö FF 3:1, skupinu si zahrá aj PSV Eindhoven po výhre 2:0 na pôde Trondheimu.

Play off EL sa hrá na jeden zápas, úspešný tím postúpi do skupinovej fázy súťaže. Jej žreb prebehne v piatok 2. októbra o 13.00 h v Nyone.