Haraslín dal dva góly, no Sparta s Lyonom prehrala

Futbalista Lukáš Haraslín (vľavo) zo Sparty Praha a Tino Kadewere z Olympique Lyon počas zápasu A-skupiny 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy Sparta Praha - Olympique Lyon 21. októbra 2021 v Prahe. Foto: TASR/AP

Bayer Leverkusen remizoval na pôde Betisu Sevilla.

Bratislava 22. októbra (TASR) – Ani dva góly Lukáša Haraslína nestačili futbalistom pražskej Sparty na bodový zisk vo štvrtkovom domácom stretnutí 3. kola Európskej ligy s Olympique Lyon. Slovenský krídelník ich v rozpätí 4. a 19. minúty poslal do dvojgólového vedenia, ale hostia triumfovali 4:3 a s plným počtom 9 bodov jasne vedú A-skupinu.

Haraslín otvoril skóre, keď si pripravil streleckú pozíciu na hranici šestnástky a jeho tečované zakončenie zapadlo do siete. Náskok zdvojnásobil po tom, ako dostal prihrávku na ľavej strane, potiahol si loptu do pokutového územia a presne vystrelil pomedzi nohy obrancu Jeromea Boatenga. Ešte do prestávky však znížil Karl Toko Ekambi a po zmene strán otočili stav Houssem Aouar a Lucas Paqueta. Lyon v závere prišiel o vylúčeného Mala Gusta, ktorý videl žltú kartu, no Ekambi dal v početnej nevýhode víťazný zásah. Slovenskému obrancovi domácich Dávidovi Hanckovi odoprel VAR gól v nadstavenom čase, v ktorom predsa len znížil Ladislav Krejčí. Sparta už vyrovnať nestihla a figuruje so štyrmi bodmi na druhej priečke.

Prvé víťazstvo v C-skupine dosiahol SSC Neapol, ktorý na vlastnom štadióne zdolal Legiu Varšava 3:0. Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov talianskeho klubu. Neuspel KRC Genk s ďalším slovenským stredopoliarom Patrikom Hrošovským, na pôde West Hamu United prehral 0:3. Hrošovský absolvoval plnú minutáž.

Bayer Leverkusen remizoval na pôde Betisu Sevilla 1:1. Na vedúci zásah domáceho Borju Iglesiasa z jedenástky odpovedal v 82. minúte Robert Andrich a hostia sa vďaka nerozhodnému výsledku udržali na čele G-skupiny. Obaja súperi majú na konte sedem bodov, v prospech nemeckého klubu hovorí priaznivejšie skóre.

3. kolo skupinovej fázy EL:

A-skupina:

Sparta Praha - Olympique Lyon 3:4 (2:1)
Góly: 4. a 19. HARASLÍN, 90.+6 Krejčí - 42. a 88. Ekambi, 53. Aouar, 67. Paqueta. ČK: 74. Gusto (Lyon) po 2. ŽK
L. Haraslín aj D. Hancko odohrali celé stretnutie, Haraslín dal dva góly a dostal ŽK, D. Holec a L. Štetina (všetci Sparta) boli na lavičke náhradníkov

Glasgow Rangers - Bröndby Kodaň 2:0 (2:0)

Góly: 18. Balogun, 30. Roofe