Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Šport

Maďarská polícia predviedla v Budapešti 14 fanúšikov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Do väzby z nich vzali dvoch Poliakov zadržaných za výtržníctvo a nemeckého občana zadržaného za výtržníctvo.

Budapešť 1. júna (TASR) - Maďarská polícia v deň finálového zápasu Európskej ligy v Budapešti medzi FC Sevilla a AS Rím predviedla 14 fanúšikov, väčšinu z nich pre výtržníctvo. Troch z nich vzali do väzby. Podľa agentúry MTI to oznámila budapeštianska polícia BRFK na svojom webe, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa polície prišlo do Budapešti na finále okolo 16.000 talianskych a 13.000 španielskych fanúšikov. V deň zápasu polícia zadržala a predviedla dvoch Poliakov, jedného talianskeho, maďarského a nemeckého občana za výtržníctvo, ôsmich poľských občanov pre podozrenie z prechovávania drog a ďalšieho poľského občana pre porušenie pravidiel súvisiacich s používaním pyrotechniky. Do väzby z nich vzali dvoch Poliakov zadržaných za výtržníctvo a nemeckého občana zadržaného za výtržníctvo.

Futbalisti FC Sevilla sa stali po siedmykrát v histórii víťazmi Európskej ligy. V stredajšom finále zdolali AS Rím 4:1 v jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1, v predĺžení gól nepadol.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)