EURÓPSKA LIGA: Škrtelov Basaksehir triumfoval, Arsenal spasil Pepe

Na snímke vpravo hráč Istanbulu Gael Clichy a hráč Wolfsbergu Romano Schmid v zápase J-skupiny 3. kola Euróoskej ligy vo futbale Istanbul Başakşehir - Wolfsberg AC 24. októbra 2019. Foto: TASR/AP

Lazio Rím zmrazilo v Glasgowe Celtic Park tesne pred prestávkou, na konci úspešného rýchleho protiútoku bol Manuel Lazzari. Lenže zeleno-bieli duel otočili.

Bratislava 24. októbra (TASR) – Vo štvrtkových dueloch 3. kola Európskej Ligy UEFA 2019/2020 sa v základnej zostave objavili zo slovenských futbalistov obranca Martin Škrtel v drese istanbulského Basaksehiru a Denis Vavro z Lazia Rím.

Škrtel sa tešil z víťazstva 1:0 proti rakúskemu Wolfsbergeru FC. V 44. minúte dostal slovenský stopér žltú kartu za nešportové správanie. V druhom dueli J-skupiny nastúpil Lázsló Bénes za Borussiu Mönchengladbach v 77. minúte zápasu proti domácemu AS Rím. Hoci Borussia začala aktívne, postupne prebrali iniciatívu rímski „vlci“ a na konci prvej tretiny zápasu ju korunoval gólom Zaniolo. Hostia dokázali napokon vyrovnať v nadstavenom čase.
Na snímke hráči Gentu oslavujú gól Romana Jaremčuka v zápase I-skupiny 3. kola Európskej ligy vo futbale KAA Gent - VfL Wolfsburg (2:2) vo štvrtok 24. októbra 2019.

Lazio Rím zmrazilo v Glasgowe Celtic Park tesne pred prestávkou, na konci úspešného rýchleho protiútoku bol Manuel Lazzari. Lenže zeleno-bieli duel otočili, Ryan Christie vyrovnal v 67. min a v 89. min po rohovom kope rozhodol Christopher Jullien. Pred Laziom je v E-skupine aj Kluž, ktorý vyhral v Rennes 1:0 aj vďaka tomu, že hostia odohrali takmer celý druhý polčas v deviatich.

Arsenal Londýn veľmi dlho doma prehrával s Vitoriou Guimaraes, ktorá mala po dvoch dueloch nula bodov. Po dvoch perfektne umiestnených priamych kopoch v posledných desiatich minútach otočil duel na konečných 3:2 striedajúci reprezentant Pobrežia Slonoviny Nicolas Pepe.

Vo vyrovnanej G-skupine, kde mali všetky štyri tímy po dvoch zápasoch tri body, sa po treťom kole dostal do čela švajčiarsky Young Boys Bern. Rozhodlo o tom jeho domáce víťazstvo 2:0 nad Feyenordom Rotterdam, pričom oba góly padli z jedenástok. V druhom zápase sa FC Porto a Glasgow Rangers rozišli zmierlivo po remíze 1:1.
Na snímke sprava hráč Frankfurtu Filip Kostič a hráč Liege Selim Amallah v zápase F-skupiny 3. kola Európskej ligy vo futbale Eintracht Frankfurt - Standard Liege 24. októbra 2019.

V H-skupine nevyužil v priamom súboji o priebežné prvé miesto výhodu domáceho prostredia Ludogorec Razgrad, Bulhari prehrali s Espanyolom Barcelona 0:1. Budapeštiansky Ferencváros zaknihoval rovnakým skóre cennú výhru v Moskve nad CSKA, o víťazstve „Fradi“ rozhodol striedajúci Roland Varga po dvoch minútach, čo vybehol na ihrisko. Slovenský stredopoliar Michal Škvarka presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Duel o prvé miesto po polovici zápasov základnej skupiny sa hral aj v I-skupine v belgickom Gente, domáci napokon vydolovali v nadstavenom čase v súboji s nemeckým Wolfsburgom bod za remízu 2:2, hoci v prvom polčase prehrávali už o dva góly. Oba góly domácich strelil ukrajinský stredopoliar Roman Jaremčuk. Francúzsky St.Etienne nepotvrdil vzostup formy z domácej ligy, kde tri zápasy po sebe vyhral, v dueli s ukrajinským PFK Olexandrija iba remizoval 1:1.
Na snímke hore hráč Ferencvárosa Roland Varga oslavuje gól v zápase H-skupiny 3. kola Európskej ligy vo futbale CSKA Moskva - Ferencváros Budapešť vo štvrtok 24. októbra 2019.

V L-skupine potvrdil úlohu lídra Manchester United, ktorý zvíťazil na ihrisku Partizanu Belehrad, o jeho triumfe rozhodol už v prvom polčase Anthony Martial z pokutového kopu. Holandský Alkmaar si doma poradil s kazašskou Astanou najvýraznejším víťazstvom v prvej várke štvrtkových zápasov.

Hral sa i zápas A-skupiny, pod taktovkou slovenského rozhodcu Filipa Glovu sa v zápase bohatom na góly zrodila medzi FK Karabach a APOEL-om Nikózia remíza.

Európska liga UEFA 2019/2020 - 3. kolo

A-skupina:

FK Karabach - APOEL Nikózia 2:2 (1:2)

Góly: 13, Quintana, 29. Medvedev (vlastný) 58. Ailton - 45.+1 Hallenius. Rozhodoval: GLOVA (SR)

FC Sevilla - F91 Dudelange 3:0 (1:0)

Góly: 48. a 75. Vazquez, 78. El Haddadi. Rozhodoval: Papapetru (Gréc.)

Dynamo Kyjev - FC Kodaň 1:1 (0:1)

Góly: 53. Šabanov - 2. Soteriu. Rozhodoval: Meler (Tur.)

Malmö FF - FC Lugano 2:1 (2:0)

Góly: 13. Berget (11 m), 32. Molins - 50. Gerndt. Rozhodoval: Harvey (Ír.)

FC Getafe - FC Bazilej 0:1 (0:1)

Gól: 18. Frei. ČK: 74. Bua (hostia) po 2. ŽK. Rozhodoval: Brisard (Fr.)

Trabzonspor - FK Krasnodar 0:2 (0:0)

Góly: 49. Berg, 90.+ 2 Vilhena. Rozhodoval: Lechner (Rak.)

tabuľka:
1. Bazilej 3 2 1 0 8:2 7
2. Getafe 3 2 0 1 3:2 6
3. Krasnodar 3 1 0 2 3:7 3
4. Trabzonspor 3 0 1 2 2:5 1

D-skupina:

Sporting Lisabon - Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)

Gól: 70. Bolasie. Rozhodoval: Visser (Bel.)

Celtic Glasgow - Lazio Rím 2:1 (0:1)

Góly: 67. Christie, 89. Jullien - 40. Lazzari. Rozhodoval: Bebek (Chor.)

/za hostí Vavro celý zápas/

Stade Rennes - CFR Kluž 0:1 (0:1)

Gól: 9. Deac. ČK: 5. Mendy, 46. Camavinga - 82. Sušič. Rozhodoval: Jeskov (Rus.)

tabuľka:
1. Celtic 3 2 1 0 5:2 7
2. CFR Kluž 3 2 0 1 3:3 6
3. Lazio 3 1 0 2 4:5 3
4. Rennes 3 0 1 2 2:4 1

F-skupina:

Arsenal Londýn - Vitoria Guimaraes 3:2 (1:2)

Góly: 80. a 90.+3 Pepe, 32. Martinelli - 8. Edwards, 36. Bruno Duarte. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

Eintracht Frankfurt - Standard Liege 2:1 (1:0)

Góly: 28. Abraham, 73. Hinteregger - 82. Amallah. Rozhodoval: Stefanski (Poľ.)