< sekcia Šport

Sparta v odvete EL iba o reputáciu, Vácha: V desiatich sa hrá ťažko

Fanúšikovia Sparty Praha, ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Pražskí futbalisti sa z Rostova vrátili domov s debaklom 0:4 a odveta na Letnej, ktorá sa hrá 23. februára, tak bude zrejme iba formalitou.

Praha 17. februára (TASR) - Štvrtkové zápasy Európskej ligy UEFA priniesli niekoľko zaujímavých výsledkov, jedným z tých, ktoré zarezonovali najviac, bola vysoká prehra Sparty Praha na ihrisku ruského FK Rostov. Pražania sa domov vrátili s debaklom 0:4 a odveta na Letnej, ktorá sa hrá 23. februára, tak bude zrejme iba formalitou.

O všetkom sa rozhodlo už v prvom polčase, keď domáci strelili tri góly, navyše škrt cez rozpočet urobila sparťanom 32. minúta, kedy musel ísť dolu z ihriska po inkasovanej červenej karte Konaté. "My sme sa na niečo dva mesiace pripravovali, ale evidentne nám to nevyšlo. Súper bol silný, ale ťažko sa hrá v desiatich. Na to sa ale vyhovárať nemôžeme. Nikto nečakal, že budeme hrať trištvrte zápasu oslabení, ale stalo sa to a aj to patrí k futbalu," skonštatoval stredopoliar Sparty Lukáš Vácha.

Tréner českého mužstva Tomáš Požár len ťažko hľadal ospravedlnenie pre potupnú prehru. "Od začiatku to bolo celé zlé. Verili sme si, chceli sme niečo uhrať, ale vôbec sme sa nedostali do zápasu. Samozrejme, že jeho priebeh ovplyvnila červená karta. Reči o tom, že by sme Rostov podcenili, sú zbytočné. Vedeli sme, že je veľmi silný. Musíme teraz na všetko zabudnúť, pretože už v nedeľu nás čaká ďalší zápas," vyjadril sa sparťanský kouč.

Pre mnohonásobného českého majstra je prehra v Európskej lige s Rostovom najťažšou od roku 1981, kedy jej po rovnakom výsledku uštedril prehru švajčiarsky Neuchatel. Tentokrát to mohlo byť ešte horšie, avšak ďalším gólom zabránil skvelými zákrokmi brankár AC Tomáš Koubek. "Mali sme byť po vylúčení aktívnejší a nie nechať si streliť ďalšie tri góly," dodal Vácha. V odvete to teda budú mať hráči Sparty veľmi ťažké, štvorgólové manko je nedostihnuteľné aj podľa ich trénera. "O postup už asi hrať nebudeme, ale chceli by sme si aspoň napraviť reputáciu," skonštatoval Tomáš Požár.