Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Futbal: Fati sa zranil, v reprezentácii ho nahradí De Tomas

Futbalista FC Barcelona Ansu Fati, archívne foto. Foto: TASR/AP

Fati v sobotňajšom stretnutí proti Celte Vigo stihol otvoriť skóre duelu v 5. minúte, no pre problémy so stehnom cez prestávku vystriedal.

Madrid 6. novembra (TASR) - Španielsky futbalista FC Barcelona Ansu Fati sa zranil a nepomôže reprezentácii v nadchádzajúcich kvalifikačných zápasoch o postup na MS 2022. V nominácii ho nahradil útočník Raul de Tomas z Espanyolu Barcelona.

Fati v sobotňajšom stretnutí proti Celte Vigo stihol otvoriť skóre duelu v 5. minúte, no pre problémy so stehnom cez prestávku vystriedal. Katalánci následne prišli o trojgólové vedenie a iba remizovali 3:3.

Španielov čaká 11. novembra v Aténach súboj proti Grécku. O tri dni neskôr nastúpia v Seville proti Švédom, ktorí aktuálne vedú B-skupinu s dvojbodovým náskokom pred hráčmi z Pyrenejského polostrova. Správu priniesla agentúra AP.