< sekcia Šport

FC Barcelona údajne rokuje s Chelsea o Coutinhovi

Futbalista Bayernu Philippe Coutinho sa teší po strelení gólu v zápase 15. kola Bundesligy Bayern Mníchov - Werder Brémy v Mníchove 14. decembra 2019. Foto: TASR/AP

V tejto sezóne odohral 27-ročný futbalista v nemeckej bundeslige 22 zápasov, zaznamenal 8 gólov.

Barcelona 9. apríla (TASR) - Brazílsky futbalista Philippe Coutinho by sa mohol vrátiť do anglickej Premier League. Stredopoliar FC Barcelona je momentálne na hosťovaní v Bayerne Mníchov, pred prestupom do katalánskeho klubu si obliekal dres FC Liverpool. Podľa informácií španielskych médií teraz Katalánci rokujú s londýnskou Chelsea.

Oba kluby sú pripravené zabezpečiť prechod Coutinha do Londýna, "The Blues" sú ochotní hradiť v plnej výške jeho plat. Podľa portálu sport.es však chce Barcelona prinútiť Londýnčanov, aby si po skončení hosťovania kúpili Brazílčana za 65 miliónov eur, s čím Chelsea nesúhlasí a sumu chce v zmluve zakotviť ako pohyblivú.

O Coutinha mali údajne záujem aj Manchester United, Tottenham Hotspur a Arsenal Londýn. V tejto sezóne odohral 27-ročný futbalista v nemeckej bundeslige 22 zápasov, zaznamenal 8 gólov.