FC Sevilla utŕžila prvú prehru v tejto sezóne La Ligy

Na snímke hráči Sevilly, archívne foto. Foto: TASR/AP

Granada sa vďaka víťazstvu vyšvihla na druhé miesto v neúplnej tabuľke.

Madrid 17. októbra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona utrpeli prvú prehru v novej sezóne najvyššej španielskej súťaže. V sobotnom stretnutí 6. kola podľahli na pôde Getafe 0:1, o výsledku rozhodol Jaime Mata, ktorý v 56. minúte premenil jedenástku. Zverenci Ronalda Koemana majú na konte sedem bodov a v priebežnej tabuľke figurujú na deviatej pozícii.

Nováčik z Cadizu sa postaral o ďalšie obrovské prekvapenie sobotňajšieho programu La Ligy, keď na ihrisku Realu Madrid zvíťazil 1:0 zásluhou gólu Anthonyho Lozana zo 16. minúty. Úradujúci majster utrpel prvú prehru v tomto ročníku, no s desiatimi bodmi zostal na čele tabuľky. Na mužstvo trénera Zinedinea Zidanea sa bodovo dotiahli druhé Getafe, tretí Cadiz i štvrtá Granada.

FC Sevilla prehral na ihrisku Granady 0:1. Hostia, ktorí hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Joana Jordana, utrpeli prvú prehru v tejto sezóne La Ligy. Postaral sa o ňu v 82. minúte Venezuelčan Yangel Herrera.

Atletico Madrid zvíťazilo nad Celtou Vigo 2:0. O jeho góly sa postarali Luis Suarez a Yannick Carrasco.