< sekcia Šport

DAC na jar aj so Šatkom, sústredenie absolvuje v Turecku

Hráčom Dunajskej Stredy začala zimná príprava pred jarnou časťou futbalovej Fortuna ligy. Foto: TASR - Martin Baumann

Hlavný tréner Csaba László privítal v kabíne DAC-u 28 hráčov, na prvý zraz zavítali aj novici.

Dunajská Streda 9. januára (TASR) - Zimná prestávka sa skončila aj v Dunajskej Strede, kde v pondelok predpoludním začali domáci futbalisti s prípravou na jarnú časť sezóny. Hlavný tréner Csaba László privítal v kabíne DAC-u 28 hráčov, na prvý zraz zavítali aj novici.

"Máme možnosť získať nových hráčov, ale nie som zástancom toho, aby sme teraz výrazne nakupovali. V zime je málo možností, hráči sú pod zmluvami, v lete je ponuka širšia. Polievka odchádza na polročné hosťovanie do Podbrezovej, je to už uzavreté. Viem o záujme maďarských kluboch o Szarku, ale teraz je chorý a momentálne je ešte našim hráčom," povedal k hráčskym zmenám hlavný kou.

Jednou z posíl je aj Jakub Kosorin zo Senice, ktorý prichádza ako voľný hráč a s mužstvom podpísal 2,5 ročný kontrakt. Z anglického Newcastlu United posilnil DAC Ľubomír Šatka, z Myjavy sa vracia Roman Sabler. Z dorastu prišiel Aluku a Moďoroši, z B-mužstva Csóka. Práve hosťovanie Šatku je pre viacerých prekvapením, 21-ročný obranca okúsil aj seniorský futbal v Newcastli United, za ktorý v roku 2015 nastúpil v FA Cupe. "Pocity sú teraz fajn, bol som doma celé Vianoce. Bol som v Anglicku päť rokov, ale je dobré, že som sa vrátil domov a do Dunajskej Stredy. Teším sa na novú výzvu," opísal prvé momenty v kabíne DAC mladý Šatka, ktorého klub zo Žitného ostrova chcel získať už v lete. "Dunajská Streda kontaktovala klub už v lete, vtedy to však ešte nevyšlo. Chcel som tam na pol roka zostať, ale keďže prišiel nový tréner a nebola šanca pre mladých hráčov a DAC kontaktoval klub v zime, rozhodol som sa prísť. Teším sa na fanúšikov, počul som o atmosfére na domácich zápasoch," dodal Šatka.

Dunajská Streda začne prípravu v domácich podmienkach a 19. januára odletí do Turecka, kde pobudne až do 31. januára. V pláne má šesť prípravných zápasov. Tri odohrá DAC v rámci sústredenia v Turecku, kde si zmeria sily s ukrajinským tímom Karpaty Ľvov, ostatní súperi sú ešte v riešení. Po návrate domov DAC čaká trojica českých mužstiev - Vysočina Jihlava, Mladá Boleslav a v generálke aj Fastav Zlín. Prvé ligové kolo je na programe 18. februára, žlto-modrí nastúpia v 20. kole proti Podbrezovej.

Plán zimnej prípravy:

9. januára 2017: prvý tréning
19.-31. januára 2017: sústredenie v Turecku s tromi prípravnými stretnutiami
21. januára 2017: FC Karpaty Ľvov (Ukrajina, 1. liga) - DAC (v rámci sústredenia v Turecku; ďalší dvaja súperi v riešení)
4. februára 2017, 13.00h: FC DAC 1904 - FC Vysočina Jihlava (Česko, 1. liga)
6. februára 2017: FC DAC 1904 - FK Mladá Boleslav (Česko, 1. liga)
11. februára 2017, 14.00h: FC DAC 1904 - FC Fastav Zlín (Česko, 1. liga)
18. februára 2017, 17.00h: ŽP Šport Podbrezová - FC DAC 1904 (20. kolo Fortuna ligy)

Nastúpili do prípravy:

Brankári: Milošovič, Slávik
Hráči v poli: Szépe, Michalík, Pagáč, Živkovič, Kocsis, Kontár, Németh Zs., Ljubicic, Pačinda, Ľupták, P. Nagy, Vida, Sandal, Simon Pambou, Brašeň, Štepanovský, Sabler, Almási, Mészáros, Černák, Kondrlík, Šatka, Kosorin, Aluku, Moďoroši, Csóka.
Pripoja sa neskôr: Tofiloski, Kwin, Davis, Huk, Sarr, Szarka, Šabala.