< sekcia Šport

FORTUNA LIGA: DAC prevalcoval Sereď po skvelom úvode

Na snímke v popredí zľava Tidiane Djiby Ba (Sereď), Zsolt Kalmár (DAC) a Adam Morong (Sereď) počas dohrávky prvého kola futbalovej Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠKF iClinic Sereď 9. augusta 2020 v Dunajskej Strede. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Sereď mala v pláne v Dunajskej Strede prekvapiť, v minulej sezóne s DAC v dvoch zápasoch neprehrala (3:1 a 0:0).

Bratislava 10. augusta (TASR) - Futbalisti DAC Dunajská Streda vstúpili do novej ligovej sezóny Fortuna ligy vysokým domácim víťazstvom 6:0 nad ŠKF Sereď. Domáci o zisku troch bodov rozhodli už v prvých 15 minútach, keď strelili tri góly.

"Žlto-modrí" dostali šesť gólov v generálke s francúzskym Nice (0:6), tentoraz však strieľali góly iba oni. "Všeobecne potešil výkon celého mužstva. Dôležité bolo, že po prehre s Nice sa podarilo vrátiť z hernej stránky mužstvo späť. Potešilo ma, ako sme vstúpili do zápasu. Od prvej minúty každý išiel na sto percent za spoločným cieľom. Ukázalo sa, že máme kvalitu aj na lavičke. Máme viac možností zasiahnuť do zápasu alebo zmeniť taktiku," zhodnotil výkon mužstva tréner Bernd Storck. Spokojnosť neskrýval ani kapitán DAC Zsolt Kalmár, ktorý sa presadil aj strelecky. "Gratulujem mužstvu. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, hneď na začiatku sme rozhodli zápas. Čo sme si naplánovali, to sme aj splnili. V ďalších dvoch dňoch bude dôležitá regenerácia, lebo máme veľmi nahustený program v rytme streda-sobota. Verím, že aj v ďalších zápasoch podáme rovnaký výkon a získame ďalšie body," vyjadril sa maďarský reprezentant, ktorého potešilo dobré využívanie gólových šancí. "Proti Seredi sa nehrá ľahko, lebo hrajú dobre v obrane. Vedeli sme, že prvý gól bude dôležitý, po ňom to bude ľahšie. Využili sme svoju kreativitu, mali sme veľa šancí, mohli sme vyhrať aj väčším rozdielom, ale 6:0 je pekný výsledok," dodal.

Sereď mala v pláne v Dunajskej Strede prekvapiť, v minulej sezóne s DAC v dvoch zápasoch neprehrala (3:1 a 0:0). "Predstavovali sme si to úplne inak, ale žiaľ, nezvládli sme prvých 15 minút, dostali sme tri góly. Potom sa už len ťažko dá niečo robiť. Musíme sa po debakli dať dokopy najmä v hlavách. Dostali sme facku už v prvom zápase. Verím, že v ďalších zápasoch to bude lepšie," zhodnotil prehru kapitán ŠKF Tomáš Hučko a dodal: "Hovorili sme si, že pred takou kulisou sa hrá lepšie. Len žiaľ, dnes bolo všetko zle. Hovorili sme si, že prvých 20 minút musíme zachytiť, aby sme nedostali rýchly gól. Dostali sme tri. Cez polčas sme si povedali, že sa s tým ešte posnažíme niečo urobiť, ale pri takom stave už to ťažko otočíte. Je to krutý výsledok, ale zaslúžený. Domáci dominovali v každej činnosti. Boli sme všade neskoro. Šance, ktoré sme si vypracovali, sme nedotiahli do konca. Domáci jednoznačne zvíťazili zaslúžene." Do druhého polčasu naskočil aj skúsený obranca hostí Ľubomír Michalík, ale ani on nedokázal zabrániť ďalším trom inkasovaným gólom: "Prvý polčas som videl z lavičky. Vždy sa hovorí, že sa netreba vzdávať, ale keď v 15. minúte prehrávate 0:3 v Dunajskej Strede a súper má za sebou aj fanúšikov, to sa už ťažko otáča. Potom to už bolo o tom, akým skóre prehráme. Mali sme tam zopár šancí, ale Dunajská Streda premenila väčšinu svojich, vyhrala jednoznačne a zaslúžene."