Quantcast
< sekcia Šport

Stredopoliar Takáč mení Ružomberok za Koronu Kielce

Na archívnej snímke zľava Patrik Blahút (Pohronie) a Dalibor Takáč (Ružomberok). Foto: TASR - Ján Krošlák

Ružomberok 18. januára (TASR) - Slovenský futbalista Dalibor Takáč prestúpil z fortunaligového MFK Ružomberok do druholigového poľského klubu Korona Kielce.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar síce začal po jeseni s tretím tímom Fortuna ligy zimnú prípravu, už ju v ňom však nedokončí. "Medzi klubmi už bol tento kontrakt spečatený," potvrdil pre TASR športový manažér liptovského klubu Milan Bezák.

Takáč prišiel pod Čebrať v januári 2017. Následne sa v lete stal jednou z ústredných postáv ružomberského ťaženia v predkolách Európskej ligy UEFA, keď mal prsty vo všetkých piatich presných zásahoch Liptákov. Za "Ružu" vo Fortuna lige nastúpil v 126 zápasoch a strelil 10 gólov. "Netajím, po piatich rokoch som už chcel zmenu a posunúť sa, aj keď ružomberskému klubu som za všetko veľmi vďačný. Kielce sú tak nastavené, že v novej sezóne chcú hrať Ekstraklasu, čo je pre mňa najväčšia motivácia," povedal hráč, ktorý na jeseň ročníka 2021/2022 zaznamenal jeden gól a šesť asistencií.

Takáč úspešne reprezentoval klub aj mimo zeleného trávnika, keď v apríli 2020 bez jedinej prehry vyhral prvý ročník turnaja e-Fortuna liga Challenge. Odmenou za triumf bol šek v hodnote 1500 eur. Takáč ho venoval Centru sociálnych služieb Trojlístok, s ktorým Ružomberok dlhodobo spolupracuje.