< sekcia Šport

FORTUNA LIGA: U nováčika z Pohronia sa mzdy krátiť zatiaľ nebudú

Na snímke vo výskoku hráč MFK Zemplín Michalovce Ian Soler Pino počas zápasu posledného 22. kola základnej časti Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce - FK Pohronie Žiar nad Hronom v Michalovciach 7. marca 2020. Foto: TASR - Roman Hanc

Prístup funkcionárov zo Žiaru nad Hronom ocenil aj prezident Únie futbalových profesionálov Mucha.

Žiar nad Hronom 2. apríla (TASR) - Slovenský futbalový fortunaligista FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa momentálne neplánuje krátiť mzdy hráčom z dôvodu pandémie koronavírusu. Najvyššia slovenská súťaž je dočasne zastavená do konca apríla.

Kapitán nováčika Lukáš Pellegrini v tlačovej správe Únie futbalových profesionálov (ÚFP) potvrdil, že v klube sa na platy siahať zatiaľ nebude. "Kontaktoval ma Ján Mucha a informoval sa o situácii v klube. Ja a aj kapitáni ostatných tímov sme tento jeho krok privítali. V Pohroní panuje rodinná atmosféra. Veril som, že medzi vedením a hráčmi dôjde ku korektnej dohode. To sa nakoniec aj vďaka ÚFP naplnilo. Klub nám zatiaľ mzdy krátiť nebude," povedal podľa ÚFP Pellegrini.

Prístup funkcionárov zo Žiaru nad Hronom ocenil aj prezident ÚFP Mucha: "Vedenie nevyvíjalo na hráčov žiadny nátlak a celú situáciu riešilo rozvážne. Veľmi si to vážim. Plánované vládne opatrenia nakoniec môžu smerovať k tomu, že klubom vykryjú výraznú časť nákladov na mzdy hráčov. K ich znižovaniu tak napokon možno ani prísť nemusí, alebo iba v minimálnej miere. Verím, že sa situácia upokojí a kluby aj hráči sa budú môcť vrátiť do klasického režimu."